مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/10/04 تعداد بازدید: 358
print
آسیب های اجتماعی نوعی ترور و تهدید خاموش است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در پنجمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان گلستان گفت: آسیب های اجتماعی نوعی ترور و تهدید خاموش است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان:

آسیب های اجتماعی نوعی ترور و تهدید خاموش است
 
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در پنجمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان گلستان گفت: آسیب های اجتماعی نوعی ترور و تهدید خاموش است.
 
"علی اصغر طهماسبی" در این جلسه که با حضور آیت الله نورمفیدی نماینده معزز ولی فقیه در استان  گلستان برگزار شد، اظهار کرد: از سال 95 مقام معظم رهبری رأساً در اکثر جلسات بررسی آسیب های اجتماعی کشور حضور داشته اند که این نشان دهنده اهمیت موضوع است.
 
رئیس کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان تصریح کرد: در حوزه عمومی ثوابی بالاتر از کاستن آسیب های اجتماعی وجود ندارد بنابراین انتظار ما از همه بزرگان، صاحب نظران، خیرین، جامعه دانشگاهی و سایر نهادها این است که در زمینه مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی کمک حال دولت و نظام باشند.
 
وی ادامه داد: مقابله با اسیب های اجتماعی یک کار فراقوه ای است و عزم و اراده جدی مسئولان را طلب می کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق، تکدی گری، خودکشی، کودکان خیابانی و زنان بد سرپرست را پررنگ ترین آسیب های امروز جامعه برشمرد و اظهار داشت: آمار طلاق کشور در حال حاضر به 28 درصد از کل ازدواج ها رسیده و در استان گلستان نیز این آمار 20 درصد از کل ازدواج های استان را شامل می شود.
 
طهماسبی با بیان نگران کننده بودن امار طلاق خاطرنشان کرد: بیشترین واقعه طلاق در 9 ماهه اول سال 96 در گروههای سنی بین 25 الی 39 سال در مردان و گروه سنی 20 الی 34 سال برای زنان به ثبت رسیده که پیشنهاد می شود آموزش مستمر برای این گروه سنی جهت تحکیم بنیان خانواده صورت گیرد.
 
وی بیان کرد: همچنین در استان گلستان سکونتگاههای غیر مجاز و حاشیه نشینی وجود دارد که ساماندهی آن همکاری همه دستگاهها را می طلبد ضمن اینکه شوراها، شهرداریها و دهیاریها نیز می توانند نقش بی بدیلی در کاهش حاشیه نشینی داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه مقابله با فقر و بیکاری دو اولویت کنترل اسیب های اجتماعی است، افزود: کاهش آسیب های اجتماعی نشاندهنده جهت گیری صحیح و حرکت رو به جلو است از اینرو باید آموزش عمومی مردم، توانمند سازی جامعه و  فرهنگسازی پیرامون مسأله آسیب های اجتماعی توسط دستگاههای متولی صورت گیرد.
 
رئیس کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان در پایان گفت: ورود حوزه های علمیه، سازمانهای مردم نهاد، دانشگاهها و آموزش و پرورش به مبحث آسیب های اجتماعی و انجام کارهای علمی، پژوهشی و تحقیقاتی در این حوزه انتظارات ما از سایر گروههای مهم و تأثیر گذار جامعه می باشد.
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک