مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/12/17 تعداد بازدید: 1644
print
طلبه شهید حسین حیدری

شهید حیدری سال 1347 در خانواده ای متدین و زحمتکش در شهرستان گرگان بدنیا آمد. دوره ابتدایی را در دبستان مهدیه سپری کرد و پس از اتمام دوره راهنمایی با موافقت خانواده، وارد حوزه ی علمیه ی گرگان شد و 2 سال به تحصیل علوم دینی پرداخت. سپس جهت بهره گیری بیشتر، تصمیم گرفت وارد حوزه ی علمیه ی قم شود، تا بتواند تحصیلاتش را در مقاطع بالاتر ادامه دهد

طلبه شهید حسین حیدری 

 
  
 
حسین حیدری   
نام پدر : عبدالرسول         محل شهادت : ام الرصاص
تاریخ تولد : 1347/1/1       تاریخ شهادت : 5/10/1365
           
           
زندگینامه شهید:
شهید حیدری سال 1347 در خانواده‌ای متدین و زحمتکش در شهرستان گرگان بدنیا آمد. دوره ابتدایی را در دبستان مهدیه سپری کرد و پس از اتمام دوره راهنمایی با موافقت خانواده، وارد حوزه‌ی علمیه‌ی گرگان شد و 2 سال به تحصیل علوم دینی پرداخت. سپس جهت بهره‌گیری بیشتر، تصمیم گرفت وارد حوزه‌ی علمیه‌ی قم شود، تا بتواند تحصیلاتش را در مقاطع بالاتر ادامه دهد.
او همیشه در آیات قرآنی تفکر می‌کرد و اوقات فراغت را به فعالیت‌های دینی و مذهبی می‌پرداخت. وی بسیار متواضع و خوش اخلاق بود و به همه، خصوصاً والدینش احترام خاصی قایل بود. به مستحبات و دستورات دینی بخوبی عمل می‌کرد و نیازمندان را مساعدت می‌نمود. شهید حیدری در واحد تبلیغات سپاه پاسداران در چاپ نشریات فرهنگی، نقش به سزایی داشت تا اینکه سرانجام در آخرین اعزام خود، سال 1365 در عملیات حماسه‌ساز «کربلای 5» با لباس غواصی مورد اصابت تیر دشمنان اسلامی قرار گرفت و به شهادت رسید.
فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:
از اینکه فرصتی پیش آمد تا توانستم به جبهه بروم و به فرمان امام عزیز لبیک گویم، خیلی خوشحالم، ای خدا، تو چقدر رحمانی و رئوفی، با اینکه من در سراسر عمرم، نتوانستم بنده خوبی برای تو باشم مرا در سنگر امام حسین(ع) راه دادی و این بزرگ‌ترین نعمتی است که به من عطا فرمودی، معبود من، ای که تک تک سلول‌های بدنم فقط به فرمان و اراده‌ی تو حرکت می‌کند، اگر مرا از درگاه مقدست برانی، باز می‌آیم، خدایا من چگونه می‌توانم شکرگزار نعمت‌هایت باشم، خدایا از تو می‌خواهم که درنفسهای اخرم که انشاالله فقط و فقط برای رضای تو می باشد به من اخلاص و یقین عنایت فرمایی، خدایا حالا که این سنگر محقر را به من عطا فرمودی عاجزانه از تو می‌خواهم که چند قطره خون ناقابل مرا به عنوان شکر نعمت‌هایت، از من بپذیری و این بنده‌ی حقیر که گلویم از تشنگی خشکیده را از سرچشمه‌ی آب زلال شهادت چند جرعه‌ای بنوشانی و شهادت را که یک عمر علی(ع) به دنبال آن بود نصیبم گردانی.
اما اکنون که توانستم به جبهه بیایم، به تو ای رهبر عزیزم، قول می‌دهم که تا آخرین قطره‌ی خونم در راه دفاع از حریم اسلام و کشور عزیزم کوچک‌ترین کوتاهی ننمایم، انشاءالله خداوند شما خانواده‌های شهدا را با حضرت فاطمه زهرا(س) همنشین بگرداند.
همگی می‌دانید که انقلاب و اسلام در شرایط بسیار سختی قرار گرفته است چرا که از یکطرف در حال جنگ با مزدور آمریکایی هستیم و از طرف دیگر کشورهای ظالم ابرقدرت هستند که هر روز نقشه می‌کشند که چگونه به انقلاب و در نتیجه اسلام ضربه وارد کنند. مواظب باشید امروز اسلام مظلوم واقع شده که از هر طرف، گرگهای خونخوار منتظر موقعیتی هستند تا که آن را از بین ببرند. امام را تنها نگذارید مانند اهل کوفه نباشید که امامشان را تنها گذاشتند و به ندای جانسوز «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین(ع) گوش فرا ندادند، امروز همانند آن روز که ندای «هل من ناصر ینصرنی» حسین زمان امام امت است که شما ملت و جوانان غیور و دلیر را فرا می‌خواند که به جبهه‌ها بروید و نگذارید که دشمن کافر متجاوز بر حریم مقدس اسلام تجاوز کند خلاصه سعی کنید که همیشه در صحنه باشید و امام را تنها نگذارید چرا که اگر امام را تنها بگذارید باعث می‌شد اسلام از بین برود و دیگر بعید است که پرچم اسلام و به این زودی‌ها برافراشته شود. کمک کردن به جبهه‌ها را فراموش نکنید در نماز جمعه و دعای کمیل شرکت کنید چرا که از همین صفوف به هم فشرده است که شیاطین برخود می‌لرزند و حتی الامکان در دعای کمیل شرکت کنید چرا که در شب دعای کمیل است که بنده بر درگاه خدا زانو می‌زند و اشک می‌ریزد و می‌بیند که در این هفته بجز معصیت کار خوبی انجام نداده و می‌نشیند به حال خودش گریه می‌کند و می‌فهمد تا چه حد حقیر و مسکین است و همین باعث می‌شود که هیچ وقت، انسان خودش را برتر از دیگری نداند، چرا که خود او در نزد خدا جز بنده‌ای حقیر، چیز دیگری نیست.
به خواهر و برادرانم سفارش می‌کنم که سعی کنند فرزندان خود را به حوزه و طلبگی بفرستند چرا که من نظرم این است و اینطوری برای من در طول این مدتی که من طلبه بودم روشن شده است که بهترین راه برای قرب به خدا، همین راه است. در آخر مسئله‌ای را لازم دانستم بگویم، این است که هر کس که بهشت را می‌خواهد باید در دنیا زیاده‌روی نکند و غرق در دنیا نشود چرا که خداوند ما را نیافریده که برای همیشه در این دنیای مادی باشیم بلکه خداوند ما را آفریده تا بندگانش را آزمایش کند و روزی می‌رسد که همه خواهند مُرد، پس چه فایده‌ای دارد که انسان که می‌داند خلاصه یک روز باید از این دنیا برود و با این وضع، دل به دنیا بسته باشد؟
 
 
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک