مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/05/26 تعداد بازدید: 629
print
طلبه شهید محمد احمد عباسی

طلبه شهید محمد احمد عباسی 

 
 
 
محمد احمد عباسی        
نام پدر : رضا       محل شهادت : شلمچه
تاریخ تولد : 9/1/1330       تاریخ شهادت : 11/12/1365
           
           
زندگینامه شهید :
شهید محمد احمد عباسی، فرزند رضا سال 1330 در یک خانواده متعهد و روحانی متولد شد. وی اهل قوچان بود اما در همان سن کودکی به همراه خانواده به روستای زابل محله‌ی علیا، از توابع شهرستان بندر ترکمن مهاجرت کردند. او نیز مانند پدر بزرگوارش وارد مدرسه‌ی علوم دینی شد تا بتواند در کسوت روحانیت، دین خود را به خدا و جامعه ادا نماید.
 
وی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی علیه رِژیم منحط پهلوی مبارزه می‌کرد و با شرکت فعال در تظاهرات و تشکیل محافل انقلابی در روشنگری مردم نقش بسزایی داشت.
 
این شهید سعید از دوستداران و پیروان واقعی ولایت و امام زمان(عج) بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز از صحنه‌های فعالیت‌های سیاسی و انقلابی کناره‌گیری نکرد، به همین دلیل با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تصمیم گرفت در میدان جهاد و مبارزه حاضر شود. وی بارها به جبهه‌های نبرد اعزام شد.
 
شهید محمد احمد عباسی در طول عمر پربرکتش واجبات را ترک نکرد و همواره وفاداری خود را نسبت به ولایت ثابت نمود. با شرکت در نهاد بسیج در راه اعتلای فرهنگ دینی و میهنی سخت کوشید و حتی زمانی که مسئول پایگاه مقاومت بسیج محل خود بود، همواره در راستای حمایت از دستاوردهای نظام مقدس اسلامی و امنیت مردم تلاش می‌کرد، زیرا معتقد بود که دنیا میدان امتحان الهی است و سعادت ما در گرو دفاع از دین و میهن است حتی اگر در این راه جان خود را فدا کنیم. کمک به نیازمندان و عیادت بیماران را از امور نیک می‌دانست و به نماز جمعه خیلی اهمیت می‌داد و خلاصه او مجاهدی خستگی‌ناپذیر بود.
 
به گفته‌ی نزدیکانش: وی نماز شب را برپا می‌داشت تا به آرزوی دیرینه‌اش که همانا دیدار یار بود نایل آید. او قبل از آخرین اعزامش به جبهه، همه‌ی فرزندان خود را فرا خواند و به آنان گفت: که سپاه مهدی(عج) آخرین سپاهی است که با آن به جبهه می‌روم. سرانجام روز موعود فرا رسید و شهید محمد احمد عباسی در تاریخ 11/12/65 در عملیات «کربلای5» منطقه «شلمچه» ندای حق را لبیک گفت و به درجه‌ی رفیع شهادت نایل آمد.
 
فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:
 
من طبق آیه «اطیعوالله و اطیعو الرسول و اولی الامر منکم» و اینکه امام عزیزمان فرمود که امروز جبهه‌های جنگ نیاز به حضور شما، نیروهای بسیجی دارد، وظیفه خودم دانستم که در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل شرکت نمایم. و این پنجمین باری است که به جبهه می‌روم و خداوند چنین توفیقی عنایت کرده است که با سپاه حضرت مهدی(عج) اعزام شود.
حضور در جبهه، وظیفه‌ی شرعی، هر کسی است که می‌تواند.
فروع دین واجب است در صورتی که امام امت فرمودند. جنگ امروز از اهم واجبات و از فروع دین هم بالاتر است. اگر شما نجنگید، چه کسی باید بجنگد؟
واقعاً ما شیعه هستیم و پیرو ولایتیم، شیعه بودن برای کسانی هست که هم جنگ دارد و هم نماز، هم روزه دارد و هم اسارت، هر کس که می‌تواند در این راه گام بردارد، بفرماید:
مرگ اگر مرد است، گو نزد من آی تا در آغوشش بگیرم تنگ تنگ
این قیام، زمینه‌ساز حکومت مهدی(عج) است، شما باید از ولی امر اطاعت کنید، باید اطاعت کنید از ولایت فقیه و نایب امام زمان(عج)، نماز خواندن تنها کافی نیست، نماز که بدون روح باشد فایده‌ای ندارد، آیا نماز خواندن تنها، کافی است؟ آیا درست است که به دیگر مسائل جامعه کار نداشته باشیم؟ وقتی بیگانگان به کشور ما حمله کرده‌اند و به ناموس ما تجاوز می‌کنند، آیا باید فقط به عبادت و نماز بپردازیم و به جنگ و مسائل جنگ و اینکه چه بلایی به سر آنها می‌آید، کاری نداشته باشیم، بپا خیزید و از کشورتان دفاع کنید، گر صد سال زیر سنگ باشیم، بهتر از آن است که زیر ننگ باشیم.
 
شمایی که قدرت و توانایی دارید با تمام قدرت با دشمنان خدا بجنگید و کسانی که قدرت جنگیدن ندارند با مال و و با زبان و اعمال خود به این انقلاب کمک کنند تا کشورهای بیگانه که در سرتاسر دنیا بر علیه این انقلاب تبلیغ می‌کنند، نتوانند کاری از پیش ببرند.
ما اگر حکومت جمهوری تنها می‌خواستیم، کسی بر علیه ما تبلیغ نمی‌کرد، اما چون جمهوری اسلامی را انتخاب کرده‌ایم. با ما مخالفت می‌کنند و این جنگ را به ما تحمیل کرده‌اند.
 
شما باید علیه دشمنان خدا و اسلام قیام کنید. لبنان و فلسطین، سالهاست که در حال جنگ با اسرائیل هستند و مردم فلسطین هم به جرم مسلمان بودنشان زیر شکنجه آنها قرار دارند.
 
 
 
 
 

 

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک