مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/03/09 تعداد بازدید: 264
print
شهید امیر مرادقلی

 سر لشکر خلبان شهید،امیر مرادقلی در خانواده ای متدین، مذهبی، عاشق اهل بیت عصمت و طهارت و اصالتاً سیستانی به سال ۱۳۳۵ در یکی از روستاهای شهرستان گرگان دیده به جهان گشود.

مرحوم میران والد گرامی ایشان در تعلیم تربیت اسلامی فرزندش بسیار کوشید.

تحصیلات مقاطع ابتدایی و متوسطه را سپری و پس از اخذ مدرک دیپلم چون علاقه زیادی به شغل نظامیگری داشت، استخدام در نیروی هوایی ارتش را برگزید.

مدت ۱۸ ماه از دوره خلبانی را در ایران گذراند و برای تکمیل آموزش به کشور امریکا عزیمت نمود.

هنگامی که شهید در کشور امریکا نماز می خواند، امریکاِیی ها فکر می کردند که او مشغول ورزش است، ولی او به آنان یاد آور می شد که ورزش نمی کند، بلکه خدا را عبادت می کند.

پس از اتمام دوره به کشور مراجعت و در خدمت نیروی هوایی قرار گرفت.

در دوران دفاع مقدس در علمیاتها و مأموریتهای زیادی شرکت جست و سرانجام در تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۶۳ به همراه پنج تن از پرسنل همکارش در هنگام مراجعت از مأموریت، هواپیمایش دچار نقص فنی شد و سقوط کرد و همه به خیل عظیم شهدا پیوستند و به آرزوی دیرینه شان که همان زندگی در جوار انبیاء و اولیاء الهی بود، رسیدند.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک