مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/03/11 تعداد بازدید: 4526
print
 زندگینامه "علی اکبر حسام" یکی از سرداران شهید استان گلستان

علی اکبر حسام در سوم خرداد ماه سال 1336 در روستای شاهکوه از توابع شهرستان گرگان به دنیا آمد. او سومین فرزند خانواده بود و برای کسب دانش در مهرماه 1343 به دبستان روستا رفت. به گزارش گلستان 24، 19 دی ماه سالروز شهادت سردار شهید "علی اکبر حسام" از سرداران شهید استان گلستان بود و به همین بهانه روایتی از زندگینامه این شهید بزرگوار را می خوانیم:

 زندگینامه "علی اکبر حسام" یکی از سرداران شهید استان گلستان

علی اکبر حسام در سوم خرداد ماه سال 1336 در روستای شاهکوه از توابع شهرستان گرگان به دنیا آمد. او سومین فرزند خانواده بود و برای کسب دانش در مهرماه 1343 به دبستان روستا رفت.
به گزارش گلستان 24، 19 دی ماه سالروز شهادت سردار شهید "علی اکبر حسام" از سرداران شهید استان گلستان بود و به همین بهانه روایتی از زندگینامه این شهید بزرگوار را می‌خوانیم:
 
از ترک تحصیل تا کارگری ساختمان
 
علی اکبر حسام در سوم خرداد ماه سال 1336 در روستای شاهکوه از توابع شهرستان گرگان به دنیا آمد. او سومین فرزند خانواده بود و برای کسب دانش در مهرماه 1343 به دبستان روستا رفت. او از نظر درسی فردی فعال و در امور خانه نیز یار و یاور خانواده بود. تا پایه چهارم ابتدایی در زادگاهش تحصیل کرد. در سال 1348 به همراه خانواده‌اش به گرگان مهاجرت کرد. وضعیت نابسامان اقتصادی خانواده او را مجبور کرد تا ترک تحصیل کرده و به فعالیت‌های اقتصادی (کارگری ساختمان) رو بیاورد.
 
فرار از پادگان
 
علی اکبر حسام در 16 دی ماه 1355 به خدمت سربازی فراخوانده شد و روزهای آخر خدمت او مصادف با اوج گیری انقلاب اسلامی شد، به همین علت از پادگان فرار کرد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به خدمتش ادامه داد. در فروردین سال 58 به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. در سال 1360 ازدواج کرد و در منزل پدر همسرش زندگی مشترکش را آغاز کرد.
 
حضور در لشکرهای نصر و کربلا
 
علی اکبر حسام در 22 دی ماه 1362 به جبهه‌های جنگ اعزام شد و به مدت 7 ماه در گردان امام محمد باقر(ع) لشکر 25 کربلا فرمانده دسته عملیاتی بود. پس از مراجعت از جبهه به عنون مسئول قسمت طرح و نظارت بر جنگل‌های گرگان به مدت 6 ماه خدمت کرد. در هشتم اسفند سال 1363 بار دیگر به جبهه رفت و در لشکر 5 نصر مسئول نگهداری و توزیع تدارکات لشکر شد.
 
شهادت در شلمچه
 
علی اکبر حسام مجددا در 19 فروردین ماه 1365 به جبهه رفت و در لشکر 25 کربلا دیدبانی توپخانه لشکر را به عهده گرفت. در حین انجام ماموریت بود که ترکش به او اصابت کرد و به مدت 45 روز بستری شد. وی به مدت ده ماه مسئولیت دیدبانی لشکر را عهده دار بود که در روز 19 دی ماه سال 1365 ساعت 6 صبح در منطقه عملیاتی شلمچه، گلوله توپی در کنارش به زمین اصابت کرد و چند لحظه بعد از انفجار مرغ جانش به ملکوت اعلی پرواز کرد. 
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک