مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1395/12/18 تعداد بازدید: 1807
print
معرفی امامزاده نه تن

مامزاده نه تن امامزاده نه تن در شهر گرگان و در محله اى قدیمى که به همین نام نامگذارى شده که نگین محلات قدیمى گرگان مى باشد

امامزاده نه تن امامزاده نه تن در شهر گرگان و در محله اى قدیمى که به همین نام نامگذارى شده که نگین محلات قدیمى گرگان مى باشد و از نظر ساختار قدیمى این شهر بین دو محله دوشنبه اى قدیم و محله میدان و محله میر کریم و کوچه بادگیر قرار دارد، مدفن نه تن از نوادگان حضرت امام موسى بن جعفر (سلام الله علیه) مى باشد.

 

 


 
بقعة نه تن بنائى چهار گوش با اضلاعى حدود 5/5 متر داراى درب و پنجره‏هاى مشبک، زیبا و قدیمى مى‏باشد و همچنین  وجود سرداب در زیر بقعه و  قبورمطهر در زیر ضریح که کاملا مشخص گردیده است نشان از اهمیت و نگاه مردم قدیم گرگان به این امامزادگان شریف دارد .
 
نه تن از امامزادگانی که در یک بقعه متبرکه و مرکز شهر گرگان (طفل یکساله تا نوجوان 18 ساله) مدفن و از فرزندان و نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) هستند.

اسامی امامزادگان که بصورت برگه نوشته وقاب گرفته در بقعه متبرکه نصب گردیده بصورت ذیل می باشد :
امامزادگان شریف ؛ رشید بن قاسم 11 ساله- موسی بن قاسم 18 ساله-احمدبن قاسم 9ساله- محمد بن عبیدالله 7ماهه- ابراهیم بن عبیدالله 8ساله- سمیه بنت محسن 2ساله- زینب بنت محسن 15 ساله- فاطمه بنت عبدالله 12ساله- حوریه بنت عبدالله 4 ساله.


 

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک