مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/05/25 تعداد بازدید: 573
print
جای خالی وزیر زن در کابینه دوازدهم دولت


همزمان با شروع به کار دولت دوازدهم و معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس، یکی از انتظارات جامعه زنان حضور و معرفی وزیر پیشنهادی زن در این کابینه بود که متاسفانه علی رغم پیش بینی ها، این موضوع محقق نشد.
حضور زنان کاربلد و متخصص در کابینه دولت و بهره مندی از توانمندی بانوان در سطوح مختلف مدیریتی با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می دهند، یک مطالبه عمومی است.
به اعتقاد برخی از تحلیل گران، موضوعاتی از جمله فشارهای سیاسی برای عدم حضور زنان در کابینه دولت، دلیل معرفی نکردن وزیر پیشنهادی زن به مجلس شورای اسلامی بود که این موضوع اسباب کدورت جامعه زنان و محقق نشدن بخشی از خواسته های آنان را به همراه داشت.
معرفی معاون و دستیار ویژه زن در دولت شاید اقدامی برای توجه به نیازهای زنان و ایجاد جایگاه های مدیریتی در جهت جلب رضایت بانوان بود، اما این موضوع با انتخاب وزیر زن بسیار متفاوت است. از این رو می طلبد که نگاه عدالت محوری به حضور بانوان در جامعه به خصوص در پست های کلیدی و مدیریتی بر اساس توانمندی ها و شایستگی ها تقویت شود تا شاهد بهره گیری از تخصص و توانمندی بانوان در پست های وزارتی و مدیریتی کلان باشیم.
همچنین در سطوح پایین تر انتظار می رود استانداران محترم نیز به این مقوله توجه داشته و در پست های مدیریتی از توانمندی بانوان باتجربه بر اساس تخصص و صلاحیت در پست های مختلف استفاده نمایند.
                                                                            *فائزه عبداللهی
                                                                عضو شورای اسلامی شهر گرگان

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک