مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/03/14 تعداد بازدید: 184
print
نقش زنان در قیام ۱۵خرداد

🔸۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ نهضت امام خمینی (ره) است که مردم را وارد صحنه دفاع از اسلام و مرجعیت تشیع کرد.

نقش زنان در قیام ۱۵خرداد
 
🔸۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ نهضت امام خمینی (ره) است که مردم را وارد صحنه دفاع از اسلام و مرجعیت تشیع کرد. 
 
🔹نهضت روحانیت که از سال ۴۱ همراه با لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی  از سوی دولت علم  آغاز شد،با حمله رژیم مزدور شاه در دوم فروردین ماه ۴۲ به مدرسه فیضیه ادامه یافت. 
 
🔹امام خمینی (ره)،به مناسبت چهلم شهدای فیضیه در روز عاشورا مصادف با ۱۲خرداد ۴۲ سخنرانی کردند و در این سخنرانی نتیجه گیری کردند که رژیم شاه با اساس اسلام و روحانیت مخالف است. آنگاه خطر رژیم اسراییل را گوشزد کردند و فرمودند که ساواک خواسته که علما در سخنرانی های خود به سه موضوع نپردازند 
 
🔹از شاه بدگویی نکنند. 
 
🔹به اسراییل حمله نکنند. 
 
🔹نگویند که اسلام در خطر است. 
 
🔸در این سخنرانی امام رسما شاه را به محاکمه کشید و همین باعث شد که رژیم  در نیمه شب دوازده محرم یعنی ۱۵خرداد امام را دستگیر و به تهران ببرند. آن روز مردم قم ،تهران،شیراز،ورامین و مشهد در اعتراض به این دستگیری راهپیمایی کردند و هزاران نفر به دست رژیم سفاک پهلوی به شهادت رسیدند....... 
 
ادامه دارد.... 
 
 

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک