مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/10/12 تعداد بازدید: 133
print
نشست خبری جنبش مردمی پاسداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته گلستان در نشست خبری جنبش مردمی پاسداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کرد.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته گلستان در نشست خبری جنبش مردمی پاسداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت:
 بدون شک یکی از امتیازات انقلاب ما، حضور گسترده زنان و سهیم بودن آنان در این نهضت است که حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در بیانات مختلف خود همواره به آن تصریح کرده اند.
بابایی گفت:امام راحل ضمن مبارزه با دو دیدگاه تحجرگرایانه و تجدد مآبانه در حوزه زنان،  دیدگاهی را مطرح کرد که برگرفته از سیره حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) بود و بر همین اساس زن در انقلاب اسلامی هویت خود را پیدا نمود و این هویت بخشی بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی برای زنان محسوب میشود. یعنی حضور آگاهانه اجتماعی با محوریت خانواده.
تقدیم ۳۶ شهیده و ۲۰ جانباز زن به انقلاب، تحصیل ۴۳۰۰۰ دانشجوی دختر در حال حاضر و نیز ۸۰۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی در استان، ۳ دانشگاه ویژه خواهران،۱۳ حوزه علمیه خواهران با ۲۵۹۲ طلبه در سطوح مقدماتی و عالی، ۵۳۲ زن استاد و عضو هیات علمی، ۳۸۳ پزشک عمومی زن و ۲۲۱ پزشک متخصص و فوق تخصص، ۶۸ دهیار زن،۹۶ عضو شورای اسلامی شهر و روستا و....همه از توفیقات بانوان بوده و اما در بخش تربیت بدنی با عنایت به اینکه حضور زنان ورزشکار در مجامع بین المللی با حفظ شئونات دینی و حجاب اسلامی همراه بوده بر اهمیت موضوع می افزاید تعداد باشگاههای فعال بانوان قبل از انقلا�%A!p�تنها دو مورد بوده بعد از انقلاب به ۲۵۶ مورد رسیده ورزشکاران زن استان بیش از ۸۱ مورد عناوین ملی و ۲۲ مورد عنوان فراملی کسب کرده اند که این موضوع قبل از انقلاب فقط یک مورد بوده است در حال حاضر تعداد ۱۵ سالن ورزشی ویژه بانوان داریم.
دستاوردهای واقعی انقلاب در حوزه زنان در قالب اعداد و ارقام نمیگنجد.چیزی که مایه مباهات زنان  ایرانی است ارائه الگویی درست از چهره زن مسلمان است که با محوریت خانواده در عرصه های اجتماعی حضور می یابد.از افتخارات ما این است که بزرگترین تشکل مردمی در حوزه زنان با بیش از ۹ میلیون نفر عضو در ۱۶ هزار پایگاه بنام بسیج جامعه زنان در کشور فعالیت میکند
نامگذاری روز میلاد فرخنده فخر زنان عالم حضرت فاطمه زهرا(س) بعنوان روز زن از دیگر افتخارات ما و از دستاوردهای انقلاب است.
مسئولیت پذیری، رعایت عفت و حجاب، شهادت طلبی ، شهید پروری، آرمان خواهی، بصیرت و آگاهی و ختثی سازی نقشه های دشمنان ....از دیگر دستاوردهای انقلاب است .
وی با ارائه آمارهایی از توفیقات زنان استان پس از انقلاب و مقایسه ان با قبل از انقلاب گفت این آمار و ارقام نشان دهنده آن است که زنان بخوبی از فرصت هایی که انقلاب برای آنها ایجاد نموده، استفاده کرده اند
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک