مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/05/15 تعداد بازدید: 112
print

چهارمین نشست کارگروه فرهنگی و معنوی سیل

 

حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد ، مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان در چهارمین نشست کارگروه فرهنگی و معنوی سیل  با بیان اینکه  این ستاد در جهت کاهش آلام مردم سیل زده  و افزایش مشارکت های مردمی فعالیت می کند، گفت: اکنون ستاد فرهنگی معنوی بحران در مجموعه فرهنگی همه استان‌های کشور راه‌اندازی شد تا در زمان بحران بتواند نقش‌آفرینی کند.

وی اظهار کرد: زمانی که سیل در شهرهای گلستان جاری شد همه مسئولان مربوطه پای کار آمدند و ضرورت ایجاب می کرد بحران را کنترل و مهار کنند.

وی افزود: با همکاری که از سوی دستگاه‌ها صورت گرفت سعی شد میزان آسیب به سیل‌زدگان کاهش یابد که در همین راستا کارگروهی با عنوان ستاد فرهنگی معنوی بحران سیل در نخستین روز از فروردین تشکیل شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به اینکه این ستاد نقش بسیار مهمی در کاهش آلام مردم داشت، گفت: طی مذاکراتی که با وزیر کشور انجام شد اکنون این ستاد در مجموعه فرهنگی همه استان‌های کشور راه‌اندازی شد تا در زمان بحران بتواند نقش‌آفرینی کند.

 وی یادآور شد: ستاد فرهنگی معنوی بحران سیل به‌منظور کاهش آلام، افزایش صبر و مشارکت مردم برای کمک‌رسانی و همکاری مردم با دستگاه‌های اجرایی راه‌اندازی شد.

ولی نژاد نقش علمای اهل سنت و شیعه ، مداحان و هیئات مذهبی و سایرتشکل های دینی  را  در سیل بسیار مهم خواند و گفت: پس از جاری شدن سیل شرایط  برای مردم منطقه بسیار سخت بود که حضور مجموعه سازمان تبلیغات همراه با دیگر دستگاه‌ها توانست تا حدودی برای مردم منطقه مؤثر واقع شود.

در ادامه فرماندار آق قلا کار روحانیت را پیروی کردن از کار انبیا دانست و اظهار کرد: حمایت های معنوی روحانیون و اجرای برنامه فرهنگی و حمایتی در  در مناطق سیل زده ٬امیدافزایی و روحیه نشاط مردم سیل زده را دوچندان کرد.

امیر شیر توماج افزود: فعالیت خوب روحانیون موجب شده تا شاهد نتایج خوبی در جامعه باشیم.

همچنین امام‌جمعه اهل سنت شهرستان آق‌قلا اظهار کرد: در حادثه سیل مردم دچار آسیب‌های روحی و روانی شدند که باید برای به آرامش رساندن آن‌ها کارهای فرهنگی و معنوی بیشتری انجام می شد که الحمد الله با حضورعلما انجام شد.

وی با اشاره به اینکه شبکه‌های معاند در زمان وقوع سیل اعلام کردند که برادران تشیع تمام کمک‌های خود را در بین سیل‌زدگان تشیع توزیع می‌کنند، افزود: استان گلستان جزو نخستین استان‌هایی بود که دچار سیل شد و این سیل در شهرهایی که برادران اهل سنت سکونت داشتند جاری شد که در آن روزها ما شاهد کمک‌رسانی مردم از جای‌جای ایران به ویژه تشیع برای اهل سنت بودیم.

حاج آخوند عبدالحی میرزاعلی اظهار کرد: حضور روحانیون و نیروهای بسیجی در بین مردم سیل‌زده آق‌قلا نشان از وحدت مردم اهل تشیع و تسنن است.

وی از حضورعلما،طلاب، نیروهای سپاه، ارتش، آستان قدس رضوی و دیگر دستگاه‌های اداری در مناطق سیل‌زده به‌خوبی یادکرد و افزود: کمک‌های انسان دوستانه و اخلاق مدارانه  نقش مهمی در کاهش آلام مردم آسیب‌دیده داشت.

حاج آخوند رهبرهم در ادامه گفت: با توجه به اینکه سیل ضررها و زیان‌های زیادی را وارد کرد اما برکات معنوی هم در پی داشت.

وی مساجد را مرکز فرهنگی یاد کرد  و افزود: در سیل اخیر مساجد و مراکز دینی آسیب زیادی دیده اند و ضروری است در حوزه سازندگی به این مراکز فرهنگی توجه بیشتری شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک