مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/09/05 تعداد بازدید: 81
print
 کتاب «غبار صحرا» منتشر شد

گرگان- کتاب «غبار صحرا» هفتمین اثر احمد خواجه نژاد، نویسنده گلستانی منتشر شد.

کتاب «غبار صحرا» منتشر شد
 
گرگان- کتاب «غبار صحرا» هفتمین اثر احمد خواجه نژاد، نویسنده گلستانی منتشر شد.
 
کتاب «غبار صحرا؛ جنگ اول و دوم» اثر احمد خواجه نژاد، نویسنده گلستانی توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
 
این کتاب هفتمین اثر نویسنده بوده که برای نگارش آن حدود دو سال زمان گذاشته شده است.
 
کتاب وقایع مربوط به حوادث و درگیری‌های گنبدکاووس در روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ را بازگو کرده و با استفاده از مصاحبه با افراد و اسناد و منابع مستند شده است.
 
خواجه‌نژاد درباره اهمیت پرداختن به این موضوع و روش کار خود می‌نوبسد: منطقه گرگان و دشت که امروزه با نام استان گلستان خوانده می‌‏شود، دارای ویژگی‌های خاصی است. هم در اقلیم دارای تنوع است و هم در قومیت و مذهب ساکنانش. این تنوع در عین حال که می‌تواند یک فرصت بزرگ باشد، اما گاهی به تهدید مبدّل و منشأ اتفاقات مختلفی شده است. یکی از این حوادث جنگ و درگیری در بخش شرقی این ناحیه یعنی شهرستان گنبدکاووس در ماه‌های اولیّه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود. این اتفاقات که از آن به عنوان جنگ اول و دوم گنبد تعبیر شده، معلول عوامل متعددی است.
 
غبار صحرا در ۳۹۳ صفحه و در قطع رقعی و به تعداد هزار و ۲۵۰ نسخه منتشر شده و قیمت آن هم ۶۰ هزار تومان است.
 
قبلاً هم از این نویسنده کتاب‌هایی با موضوعات دفاع مقدس و خاطرات رزمندگان به رشته تحریر درآمده که می‌توان به «ستارگان خاک»، «نیم ساعت تا شهادت»، «نقش آیت الله نورمفیدی در دفاع مقدس»، «یاد ایام»، «نسل ماندگار» و «خطبه های نماز جمعه ۶۰ و ۶۱ آیت الله نورمفیدی» اشاره کرد.
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک