مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1395/12/18 تعداد بازدید: 420
print

مهارت توسل به معصومان ( ع ) / مجموعه کتاب های مهارت زندگی نویسنده : رضا اخوی چاپ و شمارگان : اول 91/ 3000 نسخه ناشر : شرکت چاپ و نشر بین الملل

  

کتاب حاضر از چهار فصل با عناوین توسل ، اقسام توسل ، زیارت و همچنین نمونه های از توسل تشکیل شده است . تعریف توسل ، جایگاه توسل در زندگی ، فواید و آثار فردی و اجتماعی توسل ، دمیده شدن روح امید ، تلاش برای سنخیت و همرنگی ، آرامش و اطمینان قلبی ، برآورده شدن حاجات ، توسل های مشروع ، توسل به اسما و صفات خدا ، توسل به قرآن کریم ، توسل به اعمال نیک خود ، توسل به دعای برادر مومن ، توسل به دعای پیامبر ( ص ) در حال حیات ، توسل به دعای پیامبر ( ص ) پس از درگذشت وی ، توسل های غیرمشروع ، توسل های مورد اختلاف ، زیارت ، ن، ذر ، نذر در قرآن ، نذر عبدالمطلب ، نذر مادر متوکل ، اهدای ثواب اعمال ، اعمال مادی ، اعمال معنوی ، اعمال مادی و معنوی ، مسافر نخجوانی ، شیرین ترین های عطای آسمانی ، پول های حرم ، توسل صدرا ، همیشه متوسل ، توسل به اباعبدالله و مدال طلا ، توسل به حضرت مهدی ( ع ) ، اعتقاد راستین ، تاثیر آوای قرآن در تحمل شکنجه ، آیه تطهیر ، سیدمهدی ! حل مشکلات مادی ، باز شدن قفل ، جواب سلام و نجات از مرگ موضوعات مطروحه در کتاب حاضر توسل نویسنده هستند.

مجموعه علمی فرهنگی مرات اندیشه ؛ در سخن آغازین کتاب حاضر بیان می  کند که آداب زیست مسلمانی ، از دیرباز جزو فرهنگ دینی ایرانیان بوده است. این مجموعه ادامه می دهد که چگونگی ارتباطات فردی و اجتماعی ، ارتباط با عالم معنا ، نیک اندیشیدن و مهارت های زندگی در حوزه فردی و خانوادگی از جمله موضوعاتی است که اگر بدرستی آموزش داده شود ، زندگی فرح بخشی را به ارمغان می آورد . این مجموعه یادآور می شود که با دقت در نسلهای پیشین دریافته می شود که پدران و مادران از روزگاران گذشته ، اهتمام ویژه ای در تربیت فرزندان برپایه آداب زندگی دینی داشته اند.

 مجموعه علمی فرهنگی مرات اندیشه مجموعه کتاب های مهارت های زندگی را شامل 24 مجلد در موضوعات مختلف می داند و تاکید می کند که از ویژگی های این کتاب ها رویکرد کاملاً دینی به مهارت های زندگی است  که استفاده از آیات و روایات و استخراج مهارتهای زندگی از سیره معصومان بر جذابیت محتوایی این کتابها افزوده است . رضا اخوی در پیشگفتار خود بیان می کند که همه انسان ها در زندگی روزمره خود با مشکلات ، موانع و گره های متعددی مواجه هستند که یاس از رفع آنها و اضطراب و دلهره از به بن بست رسیدن مسیر زندگی ، انسان را به تاریکی های گمراهی ، ناامیدی ، افسردگی و ناآرامی خواهد کشاند ؛ از اینرو همه موجودات در عالم هستی به دنبال پناه و پشتیبانی می گردند تا با اتصال بدان ها ، مشکلات و موانع احتمالی را برطرف نمایند . اخوی می افزاید که این نیازمندی بی تردید به ملجا و پناه ، در فطرت انسان ریشه دارد ؛ از اینرو ، همواره در کشاکش مشکلات ، ندایی از درون انسان را به قدردی برتر و نیرویی فراتر فرا می خواند و نوری را فراروی او قرار می دهد ، تا با تمسک و توسل به آن ، گره از کار فرو بسته – مادی و معنوی – خود بگشاید و به سوی روشنایی و آرامش گام بردارد. وی در پایان پیشگفتار خود زدودن غبارهای شک و تردید ، همراه با بازنگری دوباره به باوری اصیل در حوزه آموزه های الهی و باورهای شیعی را مرکز توجه نوشتار خود می داند به امید اینکه با دوری از افراط و تفریط ، این باور در زندگی جاری و ساری شود.

نویسنده در بحث توسل صدرا می نویسد :

مرحوم محدث قمی می فرماید : « از بعضی از اساتید خود شنیدم که مرحوم ملاصدرای شیرازی هنگامی که به قم مهاجرت کرد و در روستای « کهک » اقامت نمود ، هرگاه مطالب علمی بر او مشکل می شد ، آن حکیم فرزانه به زیارت حضرت معصومه ( علیها السلام ) می آمد و با توسل به آن بزرگوار مشکلات علمی خود را حل می نمود و مورد عنایت آن منبع فیض الهی قرار می گرفت.

مهارت توسل به معصومان ( ع ) / مجموعه کتاب های مهارت زندگی با همکاری معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی با قیمت 21000 ریال توسط شرکت چاپ و نشر بین الملل انتشار یافته است.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک