مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/04/12 تعداد بازدید: 53
print
9  راه برای مقابله با فرسودگی

رسودگی از طرق مختلفی خود را نشان می دهد. برای بعضی فرسودگی یعنی نبود انگیزه، برای دیگران احساس مداوم آشفتگی است. تمرین برای شما تبدیل به یک بار یا یک رنج بیهوده می شود. انجام ندادن یک جلسه تمرینی ممکن است باعث شود که شما تمرینات بیشتری را انجام ندهید و این فرسودگی ممکن است به جنبه های دیگری از زندگی مانند رژیم های غذایی غیر مفید، کمبود خواب یا دم دمی مزاجی در محل کار یا در خانه سرایت کند.

اخیرا چیزی تغییر کرده است اما شما دقیقا نمی دانید چه چیزی. شما بر طبق برنامه ورزش می کنید اما پیشرفتی حاصل نمی شود. زمستان سال قبل زمانی که شما برنامه مسابقه خود را تنظیم کردید بسیار هیجان زده بودید اما حالا آرزو می کنید که ای کاش برای مسابقه در ماه اکتبر ثبت نام نمی کردید مسیر هایی که شما برای دوچرخه سواری های طولانی و دویدن های بلند مدت خود به آنها علاقه داشتید در حال حاضر به نظر خسته کننده می آیند. شما ترجیح می دهید که گرسنگی بکشید تا این که یک ژل یا یک آدامس ورزشی دیگر بجوید و فکر به بالا رفتن از تپه و تمرین کردن برای شما بسیار کلافه کننده شده است.
   به فرسودگی میان فصلی خوش آمدید. شما تنها نیستید، ورزشکاران بسیاری با این حالت آشنا هستند. این امر پدیده ای مشترک میان ورزشکاران سه گانه در سنین مختلف است. با این که فصل مسابقه در امریکای شمالی عموما فصل های تابستانی است، ورزش سه گانه اغلب تلاشی است که شما باید در طول سال انجام دهید. اوج آن در ماه های بین مارس و اکتبر است جایی که مسابقات بسیاری برگزار می شود. عموما فرسودگی در ماه های ابتدایی سال بیشتر رایج است اما ورزشکاران سه گانه زیادی در نیمه های تابستان انرژی خود را از دست می دهند.
   فرسودگی از طرق مختلفی خود را نشان می دهد. برای بعضی فرسودگی یعنی نبود انگیزه، برای دیگران احساس مداوم آشفتگی است. تمرین برای شما تبدیل به یک بار یا یک رنج بیهوده می شود. انجام ندادن یک جلسه تمرینی ممکن است باعث شود که شما تمرینات بیشتری را انجام ندهید و این فرسودگی ممکن است به جنبه های دیگری از زندگی مانند رژیم های غذایی غیر مفید، کمبود خواب یا دم دمی مزاجی در محل کار یا در خانه سرایت کند.

   

بیشتر بخوانید : با تمرین‌های ورزشی به جنگ آرتروز بروید

 

   خبر بد این است که فرسودگی غیر قابل تحمل است. خبر خوب این است که ممکن است به زودی تمام شود. تغییرات کوچکی در زندگی روز مره شما می تواند نتایج مفیدی برای بدن و ذهن شما حاصل کند و باعث از بین رفتن فرسودگی و به پایان رساندن فصل با قدرت، سلامت و شادابی کمک کند.
اهداف خود را دوباره ارزیابی کنید
   آیا واقعا در مورد مسابقه دادن با ان مرد آهنین هیجان زده هستید یا فقط به خاطر این که دوستان شما در مسابقه شرکت می کنند این تصمیم را گرفتید؟ نگاه دقیق تری به شیوه کار خود داشته باشید. اگر اهداف شما با احوالتان سازگاری ندارند پیدا کردن انگیزه بسیار سخت خواهد شد.
بیشتر بخوابید  فرسودگی از طرق مختلفی خود را نشان می دهد. برای بعضی فرسودگی یعنی نبود انگیزه، برای دیگران احساس مداوم آشفتگی است. تمرین برای شما تبدیل به یک بار یا یک رنج بیهوده می شود. انجام ندادن یک جلسه تمرینی ممکن است باعث شود که شما تمرینات بیشتری را انجام ندهید و این فرسودگی ممکن است به جنبه های دیگری از زندگی مانند رژیم های غذایی غیر مفید، کمبود خواب یا دم دمی مزاجی در محل کار یا در خانه سرایت کند.
   دقیقا همانند نوزادان، خواب کم منجر به دم دمی مزاجی می شود. خواب برای ورزشکاران امری بسیار حیاتی است. کاهش در مدت زمان خواب به معنای کاهش در بازیابی جسمی است.
بیشتر و بهتر غذا بخورید
   آیا ممکن است گرسنه باشید؟ یک اشتباه مشترک در میان ورزشکاران سه گانه این است که آنها سعی می کنند که در حین ورزش میزان کالری وارد شده به بدن خود را محدود کند اما کاهش مزمن در جذب کالری یا مواد مغذی باعث شود که شما احساس سنگینی، ضعف یا احساساتی شدن بکنید.
به یک دوست زنگ بزنید
   جذب یک دوست برای تمرین یا وارد شدن به یک گروه دوچرخه سواری می تواند لذت را به جلسات تمرینی شما برگرداند. علاوه بر این مکالمات در حین ورزش به شما کمک می کند که گذر مسافت را کمتر حس کنید و حتی ممکن است شخصی را پیدا کنید که همانند شما قبلا دچار این فرسودگی شده باشد و بتواند برای حل این مشکل به شما کمک کند.
 
برای مدت کوتاه و فشرده تمرین کنید
   اگر شما حس می کنید که طراوت لازم برای ورزش را ندارید مسافت هاای کوتاه تر راه انتخاب کنید و سریع تر بدوید اینگونه ممکن است هیجان ورزش برای شما احیا شود. این می تواند یک استارت یا یک استارت بسیار سریع باشد اما یک دوچرخه سواری یا یک شنا می تواند تضمینی برای پیدا کردن لذت و هیجان در ورزش باشد.
خالی به تمرین بروید
   ساعت و گوشی موبایلتان را در منزل بگذارید. بدون استرس هشدار دهنده های سرعت یا پیام های متوالی شما می توانید آرامش داشته باشید، با سرعتی بدوید که حس بهتری به شما می دهد و از محیط اطراف خود لذت ببرید.
به یک ماجراجویی بروید
   اگر همیشه در جاده می دوید این بار مسیر های کوچک دیگر را امتحان کنید. اگر همیشه شما در یک استخر سرپوشیده شنا می کنید به یک کلینیک شنا فضای باز بپیوندید. یک چادر مسافرتی با خود بردارید و به کوه ها بروید تا در هوای خنک تر تمرین کنید و یا سفر کاری بعدی خود را به مدت یک روز بیشتر ادامه دهید تا بتوانید در یک محیط جدیدتر بدوید.
دست به کار شوید
   اگر از غذای له شده داخل بسته بندی های فویلی یا کارتونی خسته شده اید سعی کنید که مواد مورد نیاز بدنتان را خودتان تامین کنید. انتخاب یک دستور غذا، خرید مواد اولیه و پختن یا مخلوط کردن غذای شما باعث می شود که به طور دیگری بر تمرینات خود سرمایه گذاری کنید.
یک هفته استراحت کنید
   یک هفته دوری از تمرینات برنامه ریزی شده می تواند به عنوان یک دکمه ریست عمل کنند. به جای دویدن پیاده روی کنید. در زمانی که مختص برنامه شنای تان بود به آن کلاس یوگای هوازی بروید. با این که نیمه فصل است، استراحت یک هفته ای باعث از دست رفتن فرم مناسب شما نمی شود به ویژه زمانی که فرسودگی باعث نرفتن به تمرینات می شود.
 

منبع: راسخون

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک