مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/12/03 تعداد بازدید: 75
print
 ورزشی که عمر شما را طولانی می کند

ورزشی که عمر شما را طولانی می‌کند
 
 به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد بازیکنان ورزش گلف با خطر کمتر مرگ زودرس مواجه هستند.
 
پژوهشگران این مطالعه دریافتند، کسانی که حداقل یک بار در ماه گلف بازی می‌کنند، احتمالاً یک دهه بیشتر از سایر افراد عمر می‌کنند.
 
محققان در این بررسی حدود ۵۹۰۰ فرد بزرگسال ۶۵ سال به بالا را به مدت ۱۰ سال تحت نظر داشتند و دریافتند افرادی که به طور منظم گلف بازی می‌کردند (حداقل ماهی یکبار) بیش از ۸ درصد با احتمال کمتر مرگ به هر علتی مواجه بودند.
 
دانشمندان می‌گویند این ورزش مانند پیاده‌روی گزینه خوبی است که افراد میانسال و سالمند به خوبی می‌توانند آن را انجام دهند و با تحرک فیزیکی خودرا از تبعات پیری در امان نگه دارند.
 
عدنان قریشی، نویسنده این پژوهش نیز خاطرنشان کرد: گلف می‌تواند مزایایی مانند کاهش استرس را فراهم کند و به راحتی به حفظ سلامت افراد کمک کند.
 
محقق ارشد این مطالعه که متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه میسوری کلمبیاست همچنین گفت: این بررسی نخستین مطالعه‌ایست که به مزایای بازی گلف پرداخته است.
 
محققان نتوانستند تشخیص دهند که آیا بازی گلف تأثیر مستقیمی در محافظت در برابر حمله قلبی یا سکته مغزی دارد یا خیر؛ بنابراین این تحقیق نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد؛ اما ورزش منظم، قرار گرفتن در معرض محیطی که کمتر آلوده است و تعامل‌های اجتماعی ارائه شده توسط گلف همه برای سلامتی مثبت است.
 
نکته مثبت دیگر این است که بزرگسالان مسن خلاف سایر ورزش‌ها که سنگین هستند، می‌توانند به راحتی گلف بازی کنند و خود را به دلیل کهولت سن یا عوارض پیری از ورزش محروم نکنند.
 
تیم دانشگاه ادینبورگ ۵ هزار مطالعه را در مورد گلف بررسی کردند و دریافتند که این مزایا از نظر سلامت جسمی و روحی برای افراد در هر سنی وجود دارد.
 
آنها دریافتند که تعادل و استقامت عضلات در افراد مسن با انجام ورزش بهبود یافته و همچنین به احتمال زیاد سلامت قلب و عروق، تنفس و متابولیک نیز بهبود می‌یابد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک