مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/04/01 تعداد بازدید: 66
print
 مسعود سلطانی فر: مبارزه با فساد تبلیغاتی نیست/ می خواهند این جریان را منحرف کنند

مبارزه با فساد تبلیغاتی نیست/ می‌خواهند این جریان را منحرف کنند 
 
وزیر ورزش با تاکید بر مبارزه با فساد در این حوزه و پیگیری آن با کمک های نهادهای نظارتی، گفت: این مبارزه و برنامه‌های پیش‌بینی شده برای آن به هیچ وجه جنبه تبلیغاتی ندارد.
 
به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در جلسه مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با اشاره مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم های ناعادلانه و اثرات منفی  شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد کشور گفت: شرایط اقتصادی پیش آمده  بسیار پیچیده است  و امیدوارم با همراهی مردم، کمک و حمایت دولت  همانطور که توانستیم  موج اول  شیوع این بیماری را مهار کنیم، شرایط سخت پیش آمده  را پشت سر بگذاریم.
 
وی در ادامه با اشاره  به  وضعیت بهداشتی و درمانی کشورمان، نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته با تجهیزات پیشرفته تر پزشکی  نسبت به ایران، شرایط  کشورمان را بسیار مطلوب توصیف و ادامه داد: خوشبختانه ایران عزیز شرایط بحرانی را  پشت سر گذاشته است و بی تردید با همدلی و حمایت و اتحاد همانند ۴۱ سال گذشته بحران ها را پشت سر خواهیم گذاشت و با سربلندی  از این بحران بیرون خواهیم آمد.
 
وزیر ورزش همچنین با اشاره به اهمیت تداوم برنامه های توسعه ای وزارت خانه در حوزه ورزش قهرمانی وحرفه ای توضیحاتی را درخصوص تخصیص اعتبارات به فدراسیون ها و بخش های دیگر ارائه وحفظ سلامتی مردم و ورزشکار ان را اولویت مسوولان کشور دانست. وی گفت: همانطور که همه دنیا فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود را با شرایط ویروس کرونا با انجام پروتکل‌های بهداشتی تطبیق می دهند ما نیز باید شرایط موجود به ویژه زندگی معیشتی مردم را مدیریت و ساماندهی کنیم.
 
سلطانی فر برگزاری رویداد های ورزشی در کشور را منوط به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد و گفت: ما موظف هستیم  ضمن اجرای همه تصمیمات اتخاذ شده توسط ستاد ملی  مقابله با کرونا، تمامی برنامه‌های خود را مثل سایر وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی  هماهنگ و  عملیاتی کنیم.
 
وی تاکید کرد: راه‌اندازی مجدد  فعالیت‌های  ورزشی  با صلاحدید و رویکرد ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود چرا که سلامتی مردم و ورزشکاران در  اولویت قرار دارد. ولی مسئولیت برگزاری مسابقات و چگونگی و زمان و ضوابط ان با فدراسیونهای ورزشی است.
 
وزیر ورزش و جوانان  دراین نشست خطاب به روسای فدراسیون ها  ورزش پاک و عاری از هرگونه داروی ممنوعه انرژی زا  را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر  مقابله با دوپینگ در ورزش اظهار داشت: مبارزه بادوپینگ باید در ورزش کشور به طور جدی توسط روسای فدراسیون ها دنبال شود. جای بسیار  خوشحالی است  که ستاد مربوطه در کشور مان اقدامات بسیار موثر  در این رابطه داشته است چرا که در دنیا این موضوع توسط نهادهای بین المللی دقیقا تحت کنترل است، بنابراین برای مقابله با مسئله دوپینگ از همه ظرفیت‌ها باید استفاده شود.
 
وی توضیحاتی را در خصوص  مبارزه با فساد در ورزش ارائه کرد  و  گفت: در مقاطع مختلف زمانی اقدامات مختلفی دراین باره  صورت گرفته، فدراسیون‌های مختلف ورزشی  نیز  در زمینه مبارزه با فساد اقدامات مناسبی انجام دادند.
 
سلطانی فر با تاکید بر اینکه در موضوع  مبارزه با اشکال مختلف فساد  باید عزم جدی‌تری داشته باشیم، بیان کرد: در این   باید همه  انرژی و امکانات خود  را متمرکز کنیم که با فساد به هرشکلی مقابله کنیم. من یقین دارم اگر عزم و اراده  و همت داشته باشیم، هم گرایی و هم افزایی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی را نیز خواهیم داشت.
 
معاون رئیس جمهور در امور ورزش افزود: ابعاد فساد در برخی از رشته‌ها به گونه‌ای بود که ما با استفاده از ابزارها و اطلاعات خود نمی‌توانستیم آنها را ریشه یابی کنیم به همین علت من طی نامه‌ای از وزیرمحترم اطلاعات، نهادهای امنیتی و نظارتی، سازمان بازرسی خواستم که به این موضوع ورود کنند. مسائل  را مورد بررسی قرار دهند  و به نوعی  کمک مدیریت ورزش کشور باشند.
 
وی ادامه داد : خوشبختانه وزیرمحترم اطلاعات دستور ویژه‌ای روی نامه ما صادر و مسئولین ذیربط اقدامات لازم را آغاز کردند.
 
سلطانی فرد تاکید کرد: آنچه در مبارزه با هر گونه مظاهر فساد در ورزش انجام می شود به هیچ عنوان تبلیغاتی نیست، تمام امکاناتمان  را  با بخش‌های دیگر نظارتی در کنار یکدیگر قرار دادیم و تا دستیابی به نتیجه به این همکاری ادامه خواهیم داد.
 
وزیر ورزش گفت:  از زمانی که با عزم و اراده جدی درصدد مقابله با فساد هستیم  و از دستگاه های امنیتی و نظارتی در این رابطه کمک خواستیم  شاهد  هستیم که باندهای فساد در ورزش به کمک برخی از رسانه‌های بی هویت  علیه مدیران وزارت ورزش و مدیران ورزش کشور جوسازی های فراوانی کردند تا ما را از ادامه مسیر بازدارند، آنها به دنبال این هستند که جریان مبارزه با فساد را به انحراف بکشند.
 
 وزیر ورزش و جوانان  اعلام کرد: در مبارزه با فساد  به هیچ وجه عقب نشینی نخواهیم کرد و با جدیت و جسارت ایستاده‌ایم. در برابر این جوسازی ها، داستان سرایی‌ها، انگ زنی ها و  ایجاد استرس بین مردم به هیچ وجه کوتاه نمی‌آییم.
 
او تاکید کرد: با قوت و قدرت تا جایی که توان داریم با فساد در ورزش مقابله کنیم و در صدد هستیم صحنه ورزش، صحنه مردانگی، مروت، اخلاق و از خودگذشتگی و انتقال ارزش ها از نسلی به نسل دیگر باشد.
 
 
 
منبع: مهر
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک