مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/05/10 تعداد بازدید: 133
print
زانودرد را جدی بگیرید

ورزشکاران سه گانه بیشتر در خطر توسعه درد جلوی زانو هستند به این دلیل که در هنگام دوچرخه سواری فشار زیادی به زانوهای خود وارد می کنند.

درد جلوی زانو مصدومیتی است که ورزشکاران ورزش های سه گانه فصلی و تفریحی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. درد جلوی زانو اغلب به عنوان سندروم کاسه زانو شناخته می شود. منبع این درد در دوچرخه سواران اغلب التهابی است که در اثر تکرار اشتباه حرکات به صورت مداوم ایجاد می شود و عموما به خاطر ضربه به وجود نمی آید. ورزشکاران سه گانه بیشتر در خطر توسعه درد جلوی زانو هستند به این دلیل که در هنگام دوچرخه سواری فشار زیادی به زانوهای خود وارد می کنند. اگر شما دچار این درد هستید دلیل آن می تواند یکی از دلایل زیر باشد:  

بیشتر بخوانید : تاریخچه دوچرخه ‌سواری در جهان

 

تمرینات
   افزایش یکباره در حجم تمرینات، یا از طریق طی کردن مسافت طولانی یا تمریناتی که در آن مسافت زیادی طی نمی شود می تواند میزان کشیدگی بافت های جلوی زانو را افزایش دهد.
راه حل:
   به صورت موقت مسافت را کم کنید و بر روی حرکت بیشتر تمرکز کنید.
موقعیت زین
   زین دوچرخه اگر بیش از حد پایین باشد یا بیش از حد رو به جلو باشد فشار زیادی را بر عضلات چهار سر و تاندون های کاسه زانو وارد می کند. در موقعیت یک مسابقه زین دوچرخه گاها به سمت جلو سر می خورد. این به خاطر تلاش دوچرخه سوار برای وارد کردن فشار بیشتر بر پدال دوچرخه و حرکت سریع تر است اما بهای آن بافت های زانوی شما است.
راه حل:
   زین دوچرخه خود را تنظیم کنید یا بر روی یک دوچرخه مناسب تر سرمایه گذاری کنید.  به یاد داشته باشید که نادیده گرفتن درد و تلاش برای تمرین کردن با وجود احساس درد باعث به وجود آمدن مصدومیت های بیشتر و از بین رفتن کیفیت تمرین می شود. متوجه شدن و درمان مصدومیت های ناشی از فشار بالا می تواند شما را زود تر به میادین باز گرداند.
محور لنگ بیش از حد بلند
   برای تسلط بیشتر در پدال زدن، ورزشکاران اغلب از محور لنگ های بلند تر استفاده می کنند که این امر سبب خمش بیش از حد زانو می شود.
راه حل:
   طول محور لنگ را به اندازه مناسب کاهش دهید.
فشردگی بافت ها
   کمبود انعطاف ممکن است باعث شود که کاسه زانو به طور نامناسبی در مسیر استخوان ران حرکت کند که این امر باعث به وجود آمدن فشار بیش از حد و درد می شود. عضلات چهار سر و/یا بافت ایلیوتریال ( یک بافت عضلانی که از زانو تا مچ پا کشیده شده است ) فشرده و بدون انعطاف دلیل این مشکل است.
راه حل:
   تمرینات کششی و ماساژ.
چند نکته
   به یاد داشته باشید که نادیده گرفتن درد و تلاش برای تمرین کردن با وجود احساس درد باعث به وجود آمدن مصدومیت های بیشتر و از بین رفتن کیفیت تمرین می شود. متوجه شدن و درمان مصدومیت های ناشی از فشار بالا می تواند شما را زود تر به میادین باز گرداند.
  

منبع: راسخون

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک