مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/06/20 تعداد بازدید: 142
print
توصیه هایی برای کسانی که ورزش می کنند؟

زمانی با یک اسیب دیدگی روبرو هستید و میدانید که انجام ورزش میتواند باعث تشدید آن شود، پیگیری کردن برنامه ورزشی عادی شما منطقی به نظر نمی رسد.

 

برای تشخیص اینکه بی اندازه ورزش می کنید یا درگیر تمرین های ورزشی شدید می شوید باید دیدی بالاتر از کمیت ورزش خود داشته باشید. ورزش نباید شبیه یک ابزار شکنجه در نظر گرفته شود و در این بین، همه چیز به درک شما از انگیزه ها ، طرز فکر و شرایط بدنتان بستگی دارد.

 

ورزش، تحرک، تناسب اندام، داشتن جسمی سالم و بدنی آماده و... این ها شاید جز دغدغه بسیاری از اشخاص باشد، ولی سؤال مهم دیگری که وجود دارد این است که چه ورزش هایی برای اشخاص موثر است و چه ورزش هایی سلامت آنان را به خطر می اندازد؟

 

شاید بگوییم ورزش، ورزش است دیگر مهم این است که سلامت جسمانیمان حفظ شود و فعالیت بدنی داشته باشیم، ولی اگر بخواهیم از طرف دیگر به ماجرا نگاه کنیم می بینیم که نه، اصلاً اینطور نیست و شاید برخی از ورزش ها باعث صدمه زدن به اشخاص شود.

 

توصیه ورزشی,ورزش کردن , فواید ورزش کردن

قوانین ورزش کردن

 

مى توان اشخاص سالمى را که به ورزش مى پردازند، به دو گروه تقسیم کرد:یکى ورزشکاران حرفه اى و دیگرى افرادى که بطور غیر حرفه اى فعالیت هاى ورزشى را انجام مى دهند. دسته دوم، آمادگى جسمانى را در متناسب بودن یا توانائى انجام راحت یک کار مى دانند؛ آمادگى به معنى توانائى انجام یک کار فیزیکى است. بالا بردن سطح استواری، سرعت، قدرت، انعطاف پذیرى و سلامت، هدف اصلى این اشخاص از انجام ورزش مى باشد

 

این که ورزش برای سلامت جسم و روح انسان فواید بسیاری دارد غیر قابل انکار است و همه مردم به نوبه خود بافواید مختلف و متنوع ان اشنایی دارند. علاقه به سلامتی، نشاط و شادی، تازگی وهمچنین خالی کردن انرژی در وجود انسانها یافت می شود و همین دلیل می تواند برای انجام فعالیت ورزشی، تحرک و شرکت در برنامه های ورزشی کافی باشد.

 

ولی بعضا به علت اشنا نبودن با قوانین ورزش کردن دچار اسیب شده و از ورزش رو گردان میشوند.

 

توصیه ورزشی,ورزش کردن , فواید ورزش کردن

فواید ورزش کردن

 

چند توصیه ورزشی

- اگر ورزشی را آغاز کردید بعد از مدتی آن را رها نکنید، ورزش نکردن بهتر از این است که مدت کوتاهی ورزش کنید، بعد آن را رها کنید.

- قبل از ورزش کردن بدن را با حرکات کششی گرم کنید.

- لباس و کفش مناسب ورزش بپوشید.

- بعد از ورزش بدن خود را با حرکات نرمشی سرد کنید.

 منبع: بیتوته

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک