مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/06/24 تعداد بازدید: 98
print
آثار ورزش کردن

هرگاه جسم انسان با یک برنامه منظم و حرکات حساب شده ورزشی به حرکت افتد، فشار مشکلات و ناملایمات روحی از بین می رود و یا کمتر می شود، و پس از آن یک حالت نشاط و سرور به دست می آید.

این نشاط و شادی، عامل مهمّی است که رفتارهای تحصیلی، شغلی، عبادی و خانوادگی انسان را تحت تأثیر قرار می دهد و آنها را در طول روز و یا هفته، بهتر و آسان تر پیش می برد. کسانی که با ورزش و تلاش بیگانه اند به خمودی و کسالت گرفتار می آیند. و کسالت، به فرمایش امام صادق علیه السلام کلید هر کار ناشایستی است و به دین و دنیای انسان لطمه وارد می سازد.[1]

حرکات جسمی، نشاط روحی ایجاد می کند خصوصا در زندگی ماشینی امروز که انسان ها را از تلاش های طبیعی بازداشته و ماشین را به جای انسان به فعالیت واداشته است و اگر تلاش های ورزشی نباشد، شادی به کلی رخت برمی بندد. و در میان ورزش ها ورزش شنا از اهمیت خاصی برخوردار است و در روایان بسیار به آن سفارش شده است.

منبع: راسخون

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک