مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/04/05 تعداد بازدید: 141
print
آشنایی با آبشار کبودوال

وقتی به استان گلستان سفر می‌کنیم گزینه‌های فراوانی برای دیدن و تفریح کردن وجود دارد. مواردی که بیشتر آن‌ها جز شگفتی‌های طبیعی کشورمان محسوب می‌شود و با وجود وضعیت خشک در بیشتر نقاط ایران، این‌گونه دیدنی‌ها را فقط می‌توانید در شمال کشور پیدا کنید. یکی از این زیبایی‌ های خدادادی آبشار کبودوال است، آبشاری بسیار معروف و تمام خزه‌ای که نظیر آن در هیچ کجای ایران وجود ندارد و از این باب است که توانسته شهرتی برای خود به دست آورد.

کبودوال آبشاری زیبا در جنوب شرقی شهرستان علی آباد کتول واقع در استان سرسبز گلستان است که 15 متر ارتفاع دارد و حدود 11 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. این آبشار که از کوه‌های اطراف سرچشمه می‌گیرد در عمق جنگل انبوه و زیبایی قرار دارد که همین مسیر حرکت تا رسیدن به آبشار خود نیز می‌تواند یک جاذبه طبیعی فوق العاده باشد که سرشار از حس بودن در محیطی کاملاً متفاوت است. آب اصلی این آبشار از کوه هارون سر چشمه می‌گیرد که در ارتفاعی حدود 1700 متری قرار دارد. یکی از نکات مهم در باره آب آبشار کبودوال این است که بسیار زلال، شفاف و تمیز است و ضمن آنکه از دیدن این آب پاک لذت خواهید برد همچنین امکان آشامیدن نیز از آن وجود دارد و شاید خالص‌ترین آبی باشد که در تمام زندگی‌تان خواهید خورد.
 
زمانی که راه را برای رسیدن به این آبشار آغاز می‌کنیم باید ابتدا از شهرستان علی آباد کتول به سمت جنگل کبودوال راه بیفتید، از مردم محلی مسیر آبشار را سؤال کنید تا راه درست را به شما نشان دهند. خوبی سفرتان این است که مسیر رسیدن به آبشار خیلی زیاد نیست و خود مسیر نیز برایتان یک جاذبه زیبای طبیعی است که در حال عبور از آن هستید. مثلاً در راهتان از روی یک پل عبور خواهید کرد که زیر آن رودخانه‌ای کم آب عبور می‌کند و نمای شگفت را به شما نشان می‌دهد و گویی دری برای ورود به جنگل انبوه است. در طول مسیر نیز بیشتر از روی سنگ فرش‌‌های ساخته شده و مرتبطی رد خواهید شد که در یک سمتش رودخانه و سمت دیگرش دامنه کوه است و ضمن آسان‌تر کردن حرکت شما حس خوبی را از بودن در آن به شما منتقل خواهد کرد. آبشارهای کوچک، رودخانه‌ها، انواع گونه‌های گیاهی و جانوری، صدای پرندگان و حس عجیب بودن در جنگل، این‌ها تمام چیزهایی است که در طول را از شما استقبال خواهند کرد تا شمارا به مقصد برسانند.
 
برای دسترسی به آبشار کبودوال باید به شهر علی آباد در استان گلستان بروید، بعد از آن از شهر خارج شده و راه جاده کبود وال را پیش بگیرید، از کنار سد خاکی زرین گل عبور می‌کنید و سپس از آنجا راه جنگل کبودوال را پیش بگیرید، در ابتدای شروع جنگل پارکینگی وجود دارد که می‌ توانید ماشین خود را در آنجا پارک کنید و راهپیمایی خود را برای رسیدن به آبشار کبودوال آغاز کنید. امکان ماندن در آبشار یا جنگل وجود ندارد و شما زمان خود را باید طوری تنظیم کنید که حتماً قبل از تاریک شدن هوا از جنگل خارج شده و به شهر باز گردید. در شهرهای شمالی نیز که مشکل اسکان وجود ندارد و می‌توانید از هتل‌ها، مسافر خانه‌ها و خانه‌های اجاره‌ای که به وفور در تمامی شهرهای شمال یافت می‌شود استفاده کنید.

منبع: راسخون

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک