مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/07/15 تعداد بازدید: 82
print
 انتخاب استاندار را به دولت واگذار کردم

 انتخاب استاندار را به دولت واگذار کردم/ گلستان به استانداری شجاع و اجرایی نیاز دارد/ شخص خاصی را برای استانداری مد نظر ندارم/ فرهنگ سرای گلستانی های مقیم تهران درگیر مسائل سیاسی نشود/ همه برای ساخت زائرسرای گلستانی ها در مشهد کمک کنند

 
 
نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در جمع گلستانی های مقیم تهران، این گونه تجمع ها را ارزشمند بر شمرد و با آرزوی این که خروجی این محافل به استفاده های معنوی و دینی ختم شود، اظهار کرد: در احادیث و روایت های ما هم نسبت به چنین مواردی توصیه شده تا جایی که امام صادق (ع) در یک مجلس حضور داشتند و گفتند این مجالس را دوست دارم و درباره افرادی که این محافل را تشکیل دادند دعا می کنند زیرا در این محافل امور مربوط به زندگی با نگاه دینی و قرآنی گفته می شود.
وی با ابراز امیدواری برای تداوم حضور افراد این جمع در کنار هم، یکی از نعمت های بهشتیان را اُنس با هم و در کنار یکدیگر بودن بیان کرد و گفت: در جهنم هیچ اُنسی وجود دارد و به نظر من بدترین عذاب جهنم این است که همه بر صورت هم، چَنگ می زنند و هر جمعی جمع دیگر را لَعن می کند.
امام جمعه گرگان بابیان این که در جهنم دشمنی بروز می کند ولی بهشت دوستی و اُنس بروز می کند، افزود: بنا براین جلسات شما هم محفلی بهشتی است و لازم می دانم از عزیزانی که این حرکت فرهنگی را ایجاد کردند تشکر می کنم و می خواهم این کار عنوان مذهبی پیدا کند.
وی با یادآوری این که یکی از سوالات خداوند در آخرت درباره تشکر کردن از دیگران است، ادامه داد: باید از کسی که باعث یک مساله و اتفاق خیر شده تشکر کنیم. من از همه عزیزان تشکر می کنم و آرزو دارم در آینده نزدیک ساختمان آن هم تمام شود.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان بر لزوم جلوگیری از جناح بندی های سیاسی در چنین محافلی تاکید کرد و گفت: این نظر را درباره مساجد و هیئت های مذهبی هم دارم. هیئت ها باید رنگ امام حسین (ع) داشته باشند و عنوان امام حسین (ع) بالاسر آن ها باشد.
وی با بیان این که مسائل سیاسی گذرا است و آنچه می ماند فقط نام حسین (ع) است، اظهار کرد: البته منظور من این است که در مسائل سیاسی و مسائل کلی انقلاب نظر داشته باشید ولی بازی های سیاسی وارد هیئت ها نشود.
آیت الله نورمفیدی در ادامه خواستار گشودن در این مرکز به روی تمام هم استانی ها شد و تاکید کرد نباید در این مرکز جناح‎بندی یا شیعه و سنی شود.
وی سپس به مساله غدیر اشاره کرد و با طرح این سوال که آیا غدیر منشا اختلاف است یا منشا وحدت امت اسلامی؟ افزود: اگر ما به این رخداد به شکل یک سبک امامت، رهبری و سبک مدیریت نگاه کنیم، هیچ مسلمانی با آن مخالفت نمی کند.
 
امام جمعه گرگان با تاکید بر این که نگاه امیرالمومنین (ع) به مساله مدیریت بسیار سابقه وسیعی دارد، بیان کرد: حضرت علی به مالک می گویند که به مدیریت اینطور نگاه نکن که من فرمانده هستم وهمه باید از من پیروی کنند. این نگاه دیکتاتوری است؛ دیکتاتوری تفکر و خرد ورزی را می گیرد و باعث ضعف دین می شود و این مساله تغییرها را نزدیک می کند.
وی تصریح کرد: به وسیله غدیر سبکی از مدیریت و اداره جامعه مطرح می شود.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان در ادامه به مسائله انتخاب استاندار گلستان اشاره کرد و گفت: اخیرا در فضاهای مجازی مطالبی را به من نسبت داده اند مبنی بر این که نظر فلانی این است که استاندار بومی نباشد. این مطالب دروغ محض است و من معیارهایی که به عنوان استاندار در نظر داریم را به دولت گفتم و اعلام کردم انتظار دارم استانداری با چنین معیارهایی انتخاب شود.
وی با بیان اینکه استان ما جای کار بسیاری بخصوص در بخش زیربنایی که باعث تحول استان شود، دارد، گفت: استان ما جاذبه هایی برای حضور سرمایه گذاران ندارد. 15 سال است که تاکید دارم جاذبه ای برای استان درست شود.
آیت الله نورمفیدی افزود: 13 سال است که روی جزیره آشوراده تاکید دارم و معتقدم می تواند باعث تحول استان شود ولی با گذشت این سال ها اتفاقی برای آن رخ نداده است.
 
امام جمعه گرگان ادامه داد: دیوار دفاعی گرگان که به نظر من خیلی مهم است، اگر احیاء شود می تواند جاذبه بین المللی درست کند زیرا می گویند بعد از دیوار چین بزرگترین دیوار دفاعی جهان است.
وی با تاکید بر این که این مسائل باعث کشش سرمایه گذار به استان می شود، تصریح کرد: من همیشه دنبال این بودم که استانداری توانمند، اجرایی و شجاع داشته باشیم. استانداری که ملاحظه کار نباشد و جلو برود.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان این که روی شخص خاصی حرفی نزده ام و فقط معیار اعلام کرده ام، گفت: من نمی خواهم در اختلافات استان وارد شوم. انتخاب را به دولت واگذار کرده ایم و برای آن معیار مشخص کرده ایم حال می خواهد بومی باشد یا غیر بومی.
 
 وی سپس یکی از نیازهای جامعه را توجه به مسائل اخلاقی عنوان و ائمه اطهار را الگوی اخلاق جامعه دانست و خواستار نزدیک شدن با تفکر ائمه اطهار شد.
آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: قدر این مجالس را بدانید و در لوای این مجالس به استان خدمت کنید.
 
وی در ادامه به ساخت زائر سرای گلستانی ها در مشهد مقدس اشاره کرد و گفت:
 
در جلسه ائمه جمعه که در خراسان برگزار شد، به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب قرار شد که برای استان ها زائرسرا درست شود تا اقشار ضعیف جامعه بتوانند راحتتر این سفر معنوی را انجام دهند.
 
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد:  از سوی بنیاد زائر امام رضا (ع) استانها که مورد تاکید مقام معظم رهبری می‎باشد درخواست شد برای زائرسرای استان گلستان و استفاده مردم نیازمند استان ،شیعه و سنی ، زمین مناسبی را در اختیار قرار دهند . به دلیل تاخیر در اجرای طرح مذکور قرار بود زمین را به نهاد دیگر واگذار نمایند که با حضور در مشهد زمین را پس گرفتیم و همان زمان به اتفاق آیت الله رئیسی کلنگ شروع پروژه به زمین زده شد.
 
آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: همه استان ها زائرسرای خود را ساخته اند ولی زائر سرای استان گلستان مانده است. این مکان برای همه استان است و باید همه کمک کننند این فضای معنوی در کنار بارگاه مقدس حضرت امام رضا داشته باشیم و مردم همه از آن استفاده کنند.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک