مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/09/18 تعداد بازدید: 420
print
 اقدام بی سابقه 14 عضو شورای امنیت در مخالفت با آمریکا

 

 
اقدام بی سابقه 14 عضو شورای امنیت در مخالفت با آمریکا
 
در اقدامی بی سابقه 14 عضو شورای امنیت با تصمیم رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی مخالفت کردند.
نشست شورای امنیت به درخواست فلسطین و هشت کشور عضو این شورا تشکیل شد.
 
نمایندگان فرانسه، آلمان، سوئد، انگلیس، ایتالیا و آلمان در اقدامی بی سابقه با صدور بیانیه‌ای مشترک تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی را «خلاف قطعنامه‌های شورای امنیت» و «غیر مفید برای صلح در منطقه» توصیف کردند.
 
نماینده دائم سوئد در سازمان ملل گفت: تصمیم ترامپ را قبول نداریم و همچنان قدس شرقی را منطقه ای اشغالی می دانیم. نمایندگان فرانسه و انگلیس هم ضمن مخالفت با تصمیم ترامپ گفتند : وضع قدس در مذاکرات مشخص می شود.
نماینده چین در سازمان ملل هم از تشکیل کشور فلسطین بر اساس مرزهای سال 1967 و به پایتختی قدس شرقی حمایت کرد.
 
نمایندگان مصر و اردن تاکید کردند : ماهیت بیت المقدس با اقدام ترامپ تغییر نمی کند. نماینده آمریکا در سازمان ملل که بشدت در نشست شورای امنیت در انزوا قرار داشت، با حمله به سازمان ملل گفت : سازمان ملل یا کشورهایی که امنیت اسرائیل برای آن‌ها اهمیتی ندارد، حق ندارند آن را مجبور به پذیرش توافقی کنند
 
نیکی هیلی خلاف مواضع پیشین خود مبنی بر لزوم پیروی همه اعضای سازمان ملل از قطعنامه‌های شورای امنیت مدعی شد: این نهاد یکی از مراکز خصومت علیه اسرائیل بوده است. 
 
نماینده دائم ایران در سازمان ملل در جلسه مجمع عمومی این سازمان با موضوع «فرهنگ صلح»، اقدام آمریکا را در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بشدت محکوم کرد و آن را مغایر با حقوق بین ­الملل دانست. خوشرو با اشاره به تحت اشغال بودن قدس، تلاش امریکا را برای تحکیم این وضعیت، غیرقانونی دانست و افزود: جامعه بین ­الملل؛ آمریکا و رژیم اسرائیل را مسئول عواقب خطرناک این اقدام غیرمسئولانه و غیرقانونی می ­داند.
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک