مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/01/26 تعداد بازدید: 287
print
اتحادیه عرب: امیر قطر در نشست عربستان شرکت نمی کند

«حسام زکی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور رسانه ای گفت که « شیخ تمیم بن حمد آل ثانی » امیر قطر در بیست و نهمین اجلان سران این اتحادیه که روز یکشنبه در ظهران (شرق) عربستان برگزار می شود ، شرکت نخواهد داشت .

 

ایرنا نوشت: پیشتر اعلام شد که موضوع قطر در نشست سران اتحادیه عرب مطرح نخواهد شد.

 

عربستان امیدوار است در نشست ظهران ، زمینه لازم برای حل موضوع فلسطین در چارچوب طرح معامله بزرگ که بر خلاف آرمان های مردم فلسطین ارزیابی شده است را فراهم کند.

 

زکی به شبکه تلویزیونی «سی بی سی» مصر گفت که به جای امیر قطر، «سیف بن مقدم البوعینین» نماینده این کشور در اتحادیه عرب در نشست مذکور شرکت خواهد کرد.

 

«لولو راشد » سخنگوی وزارت خارجه قطر هفته گذشته اعلام کرد که کشورش به این نشست دعوت شده است و قطعا در آن شرکت خواهد کرد اما نگفت این حضور در چه سطحی خواهد بود.

 

روزنامه الرای کویت اخیرا به نقل از منابع دیپلماتیک نوشته بود که شیخ تمیم بن حمد آل ثانی ریاست هیات کشورش را در این نشست بر عهده خواهد داشت اما مقامات رسمی قطر تاکنون در این خصوص اظهار نظر رسمی نکرده اند.

 

«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر هم در نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب که روز پنجشنبه به منظور آماده سازی دستور کار اجلاس سران در ریاض برگزار شد ، شرکت نداشت و به جای وی نماینده قطر در اتحادیه عرب شرکت کرد.

 

در حاشیه اجلاس وزیران خارجه ، نشست کمیته چهار جانبه کشورهای تحریم کننده قطر ( عربستان ، امارات ، بحرین و مصر ) هم تشکیل شد . این کمیته در پایان نشست خود یک بار دیگر بر لزوم اجرای شروط 13 گانه از سوی قطر تاکید کرد.

 

عربستان ، امارات ، بحرین و مصر 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96 ) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی با قطر را هم بسند.

 

این کشورها برای از سرگیری روابط 13 شرط را برای قطر تعیین کردند که اجرای هر کدام از این شرط ها به معنای زیر سوال رفتن حاکمیت قطر بود.

 

دوحه طی ده ماه گذشته ادعای کشورهای تحریم کننده را رد و اعلام کرده است که آنها برای اثبات ادعای خود هیچ دلیل قانع کننده ای در اختیار ندارند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک