مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/01/21 تعداد بازدید: 173
print
کشف یک جایگزین جدید برای پلاستیک؛ جلبک!

به گزارش خبرآنلاین؛ تا به حال اینکه بتوانید بعد از نوشیدن آب بطری، بطری را بخورید، به ذهنتان رسیده است؟ با اختراع جدید یک استارت‌آپ بریتانیایی این موضوع به واقعیت تبدیل شده؛ آنها توسط جلبک بطری‌های نوشیدنی‌های مختلف را ساخته‌اند.

 

قطعا، ویژگی اصلی برنامه این استارت‌آپ که باعث شد امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه هم با توسعه موافقت کردن، قابلیت خوردن بطری‌ها نیست بلکه شروع نگاهی به آینده‌ای بدون پلاستیک است.

 

انتظار می‌رود به زودی در بسیاری از جاهای دنیا دیگر پلاستیک وجود نداشته باشد چراکهمواد جایگزین زیادی در حال ساخت هستند، بسیاری از شرکت‌ها دارند پلاستیک قابل تجزیه‌ می‌فروشند، بریتانیا برنامه دارد تا سال ۲۰۴۲ جلوی فروش پلاستیک یک‌بار مصرف را بگیرند و ...

 

در دیگر کشورها هم این روند وجود دارد، در اندونزی یک شرکتی شروع به ساخت پلاستیک بسته‌بندی ساندویچ و نودل توسط جلبک کرده، در نیویورک شرکتی لیوانی ساخته که قابل خوردن است همچنین قاشق‌هایی که به دسر تبدیل می‌شوند هم در حال ساخت است. در واقع به زودی کل میز غذاخوری قابل خوردن خواهد بود(حتی شاید خود میز). اما سوال این است؛ آیا ما چنین چیزی را می‌خواهیم؟

 

به هر حال این اتفاق یک جهش جسورانه در ایجاد محصولات غذایی با فناوری بالا است؛ از ایجاد همبرگرهایی با گوشت‌های تقلبی تا حشرات و غذاخوری مولکولی.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک