مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/05/19 تعداد بازدید: 265
print
قابلمه ای که ماسک N۹۵ را ضدعفونی می کند

قابلمه ای که ماسک N۹۵ را ضدعفونی می کند
 
پژوهش دو محقق نشان می دهد یک قابلمه دیجیتالی می تواند در مدت ۵۰ دقیقه ماسک های N۹۵ را پاکسازی و ضدعفونی کند.
 
 به نقل از دیلی میل، یک ابزار دیجیتالی آشپزخانه به نام «اینستنت پات»( Instant Pot ) که می تواند جایگزین ۷ دستگاه مختلف شود، قابلیت پاکسازی ماسک های N۹۵ را دارد.
 
پروفسور تان هلن نگوین با همکاری ویشال ورما  در دانشگاه ایلینوی آمریکا، متوجه شده اند می توان با استفاده از گرمایی که این ابزار تولید می کند، در مدت۵۰ دقیقه ماسک های بهداشتی را پاکسازی کرد و در نتیجه افراد می توانند آنها را چند بار استفاده کنند.
 
یک چرخه پخت که با دمای ۲۱۲ درجه فارنهایت در این قابلمه دیجیتالی انجام می شود، برای ضدعفونی کردن داخل و خارج ماسک کافی است. چنین فرایندی می تواند ۴ دسته از ویروس ها از جمله ویروس کرونا را از بین ببرد.
 
در آزمایشی که انجام شد، ماسک های N۹۵ پس از ضدعفونی شدن در دستگاه مذکور همچنان سالم بودند و قابلیت فیلتر ویروس ها را داشتند.  به گفته محققان به نظر می رسد حتی استفاده از این روش برای پاکسازی از نور فرابنفش نیز کارآمدتر باشد.
 
ماسک N۹۵ در برابر ذرات هوابرد ویروس از کاربر خود محافظت می کند و یک استاندارد طلایی برای کادر درمانی است که هم اکنون در معرض بیشترین خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک