مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/01/29 تعداد بازدید: 272
print
رمزهای عبور شیمیایی می شوند

به گزارش مهر به نقل از فیوچریسم، اگر چه کنار گذاشته شدن کلمات عبوری مانند password۱۲۳ کار ساده ای به نظر نمی رسد، اما ناامنی حاصل از استفاده از چنین کلمات عبوری تا بدان حد زیاد است که پژوهشگران را برای حفاظت از داده های بسیار حساس و طبقه بندی شده به فکر طراحی روش های جدید حفاظتی انداخته است.

 

رمزگذاری شیمیایی بر مبنای نتایج ترکیب برخی انواع خاص مولکول ها و بهره گیری از ساختار اتمی آنها یک روش خلاقانه و منحصر به فرد به نظر می رسد.

 

در این روش می توان برای باز کردن حصار یا قفل یک کیف از آغشتن سطح آن به برخی نمونه های مولکولی از طریق یک دستمال استفاده کرد. اگر چه چنین شیوه ای بی شباهت با داستان های جاسوسی به نظر نمی رسد، اما قرار است در عمل به واقعیت بپیوندد.

 

برای باز کردن قفل ها بدین شیوه افراد باید بدانند به چه شیوه ای می توانند کلید مولکولی رمزگشا را که ممکن است در یک محلول یا در یک دستمال کاغذی مخفی شده باشد، به دست آورند. همچنین می توان این کلیدها را به گونه ای طراحی کرد که خود حاوی اطلاعاتی خاص یا کلیدی دیجیتالی باشند که در قالب کلمه عبور برای رایانه ها، گوشی ها و ... به کار روند.

 

محققان آلمانی تا به حال ۵۰۰ هزار کلید مولکولی با ساختارهای متنوع طراحی کرده اند که می توانند به عنوان کلمات عبور به کار روند و به دشواری قابل حدس زدن هستند.

 

برای رمزگشایی از این قفل های شیمیایی، اسکن کردن مولکول های آنها باید با استفاده از همان تجهیزاتی صورت بگیرد که زیست شناسان از آنها برای تجزیه و تحلیل یافته هایشان بهره می گیرند. البته هنوز تا تجاری سازی این نوع کلمه های عبور راه درازی در پیش است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک