مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/11/11 تعداد بازدید: 47
print
 دوربین امنیتی خانه ها پلاک خودرو را شناسایی می کند

دوربین امنیتی خانه ها پلاک خودرو را شناسایی می کند
 
نرم افزار خوانش پلاک خودروها با پرداخت ماهانه ۵ دلار به دوربین امنیتی خانه ها متصل می شود. در صورت رد شدن پلاک خودروهایی مشخص از جلوی خانه کاربر، برای او پیام هشدار ارسال می شود.
 
 به نقل از انگجت، فناوری «خوانش اتوماتیک پلاک خودرو»(ALPRs) نرم افزاری است که به رایانه کمک می کند در تصاویر ثبت شده از دوربین ها پلاک خودرو را مجزا وتحلیل کنند. به زودی شرکتی به نام Rekor Systems  کمک می کند این فناوری در شهرهای مختلف آمریکا به راحتی به کار گرفته شود.
 
این شرکت روزگذشته فروش محصولی به نام Watchman را آغاز کرده است. افراد می توانند با پرداخت حق عضویت ماهانه ۵ دلار این نرم افزار را به دوربین های امنیت خانگی خود اضافه کنند.
 
نرم افزار مذکور به صاحبخانه اجازه می دهد شماره پلاک خودروها را در فهرست های سفید و سیاه دسته بندی کند. هر بار که دوربین خودرویی را ثبت می کند که پلاک آن در یکی از فهرست ها وجود دارد، پیام هشداری به صاحبخانه ارسال می شود. این شرکت معتقد است صاحبخانه ها از این قابلیت برای مقاصد غیرمجرمانه استفاده خواهند کرد.
 
به عنوان مثال Rekor Systems  معتقد است والدین می توانند اتوبوس مدرسه را به این فهرست ها اضافه کنند و با دریافت نوتیفیکیشن متوجه شوند فرزندانشان چه زمان از مدرسه به خانه برمی گردند.
 
سازمان های مجری قانون و کسب و کارها برای استفاده از این نرم افزار  باید ماهانه ۵۰ دلار حق عضویت پرداخت کنند. البته بسته حق عضویت ماهانه ۵ دلار محدودیت هایی نیز دارد. این نرم افزار به طور اتوماتیک تمام پلاک خودروهایی که از برابر خانه می گذرد را ثبت نمی کند.  همچنین صاحبخانه نمی تواند به نام، آدرس و تاریخچه مکانی مربوط به هر پلاک خودروها دسترسی یابد. این ویژگی فقط برای  مجریان قانون قابل دسترسی است.
 
با این وجود برخی از حامیان حفظ حریم شخصی معتقدند علاوه بر صاحبخانه ها، مجریان قانون نیز می توانند به سادگی از این نرم افزار سواستفاده کنند.
 
هرچند این نرم افزار از ۲۰۱۵ میلادی عرضه شده، اما این نخستین باری است که به افراد عادی  و با چنین قیمت ارزانی فروخته می شود.
 
 
 
منبع: مهر
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک