مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/02/27 تعداد بازدید: 15
print
 توسط محققان دانشگاه امیرکبیر محقق شد؛ طراحی سامانه یکپارچه آموزشی و پیگیری بیماران

طراحی سامانه یکپارچه آموزشی و پیگیری بیماران
 
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی سامانه ای شدند که بیمار و پزشک با یکدیگر در ارتباط هستند و خدمات فالوآپ و پیگیری موثر تا دستیابی به بهبودی بیماران ارائه می کند.
 
به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر بهار مازندرانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان، ارائه کننده خدمات آموزش بیمار، ارتباط با پزشک و پیگیری درمان(فالوآپ) گفت: سعی دارد خدمات آموزش، پشتیبانی و پایش بیماران را به صورت یکپارچه در اختیار کادر درمان قرار دهد. 
 
وی با بیان اینکه فرایند کنونی خدمات به این شکل است که پزشکان و درمانگران پس از ویزیت بیمارانشان را به می سپارند تا از طریق این خدمات درمان موثر تر و ماندگار تری داشته باشند.
 
وی بیان کرد: از این طریق بیماران آموزش های متناسب با بیماریشان را که در زمان ویزیت امکان دسترسی به آنها میسر نبوده را دریافت می کنند.
 
به گفته مازندرانی، در طول دوره نقاهت و درمان، از طریق جمع آوری و پالایش داده های گزارش شده از طرف بیماران، ابعاد سبک زندگیشان را می سنجد و از طریق آموزش، یادآوری و ارائه نکات مهم مسیر درمان را تسریع می بخشد.
 
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان عنوان کرد: این خدمات باعث می شود بیماران به نوعی خود را در ارتباط با درمانگر ببیند و به اضطراب ناشی از کمبود دانش در مورد وضعیت جدید خود دچار نشوند. از سوی دیگر درمانگران در پنل خود در اپلیکیشن پزشک در هر لحظه وضعیت بیماران خود را رصد کرده و بازخود دریافت می کنند. در واقع استفاده از سامانه فرایند درمان برای درمانگر و بیمار را ساده تر و اثربخش تر می کند.     
 
وی تاکید کرد: این سامانه دو بازوی خدماتی دارد از طریق اپلیکیشن و وب سایت بیماران توصیه های متناسب با بیماری خود را دریافت می کنند و می توانند سوالات خود را برای پزشک ارسال کنند و پاسخ بگیرند.از طرفی پزشکان هم می توانند به آخرین وضعیت بهبودی بیمارانشان دسترسی داشته باشند و خدمات درمانی بهتری ارائه کنند.
 
مازندرانی گفت:این سامانه در دوسال گذشته در قالب طرح پژوهشی و خدمات درمانی با تعدادی کلینیک و پژوهشکده های دانشگاههای علوم پزشکی تهران، ایران،شهید بهشتی، شیراز و یزد همکاری کرده است.
 
وی افزود: از بیماران ارجاع شده ۳۹درصد مرد،۶۱درصد زن و از کشورهای ایران،امریکا،ژاپن و سوریه بوده اند.
 
 
 
منبع: مهر
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک