مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/09/08 تعداد بازدید: 159
print
5 علامت هشدار دهنده سنگ کلیه که باید به خاطر بسپاریم

نشانه های سنگ کلیه

شریت از سال 600 قبل از میلاد با مشکل سنگ کلیه آشنا بوده است . علاوه بر این ، مردان بیشتر از زنان در معرض ابتلا سنگ کلیه هستند. 

علائم سنگ کلیه ممکن است ساکت باشد ، اما در صورت حرکت سنگ علائم شدید و بسیار دردناک خواهد بود. بنابراین ، مهم است که بتوانیم بلافاصله آنها را تشخیص داده و با پزشک مشورت کنید.

 

ما در این مطلب لیستی از علائم را برای شما قرار داده ایم که نشان می دهد شما سنگ کلیه دارید. پیشنهاد می کنیم آنها را با دقت مطالعه کرده و در صورت لزوم اقدام فوری برای حل مشکل انجام دهید.

 

1. درد شدید

 

علایم سنگ کلیه چیست,علایم سنگ کلیه حالت تهوع

 با حرکت سنگ کلیه ، درد می تواند از پشت به کشاله ران برود

 

شما می توانید درد شدید در شکم ، کمر یا کشاله ران احساس کنید. این اتفاق زمانی رخ می دهد که سنگ شروع به حرکت کرده و در مجرای باریک گیر می کند و باعث ایجاد فشار در کلیه ها می شود. با حرکت سنگ ، درد می تواند از پشت به کشاله ران برود.

 

2. تغییر در ادرار

 

علایم سنگ کلیه چیست,علایم سنگ کلیه حالت تهوع

 بوی بد ادرار ممکن است نشانگر ابتلا به عفونت در کلیه ها باشد

 

چندین تغییر احتمالی در ادرار به دلیل سنگ کلیه وجود دارد.

یک اصرار مداوم و مکرر برای ادرار کردن هنگامی اتفاق می افتد که سنگ شروع به حرکت می کند و به مثانه می رسد. این همچنین می تواند در هنگام ادرار کردن باعث ایجاد درد و احساس سوزش شود .

ممکن است میزان ادرار کاهش یابد ، که این امر با سنگ هایی که در مجرای ادرار گیر کرده اند ، همراه است. حتی می تواند به طور کامل جریان ادرار را متوقف کند.

ممکن است خون به دلیل وجود سنگ در مجاری ادراری در ادرار ظاهر شود. بوی بد ممکن است نشانگر ابتلا به عفونت در کلیه ها باشد و همین امر می تواند باعث ایجاد ادرار ابری شود.

 

3. لرز و تب

 

عفونت در مجاری ادراری

 

داشتن درجه حرارت بالا می تواند به معنای عفونت در مجاری ادراری یا کلیه باشد. این می تواند عوارضی از بیماری سنگ کلیه باشد.

 

4- حالت تهوع 

 

 

علایم سنگ کلیه حالت تهوع

 

حالت تهوع معمولاً همراه با استفراغ است. این شرایط به خاطر این است که کلیه ها و دستگاه گوارش اعصاب مشترک دارند . این علائم همچنین می تواند نتیجه درد شدید باشد .

 

5- احساس ضعف یا خستگی زیاد

 

یکی از علایم سنگ کلیه احساس خستگی بیش از حد معمول است

 

اگر سنگ داشته باشید عملکرد کلیه کاهش می یابد . به همین دلیل ، تجمع سموم در بدن می تواند رخ دهد. آنها می توانند بر روشی که احساس می کنید تأثیر بگذارد. ممکن است احساس خستگی بیش از حد معمول داشته باشید و درد شدید را تجربه کنید ، که می تواند شما را ضعیف تر کند.

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک