مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/09/08 تعداد بازدید: 63
print
 کمر درد

کمر درد یکی از دردهایی است که حداقل یک بار به آن دچار شده ایم و از درد کمر رنجیده شده ایم. برای اینکه بیشتر با آن آشنا شویم، مقاله ای در همین مورد آماده کرده ایم. مطالب مهمی که در این مقاله آمده است از این قرار می باشد : در ابتدای مقاله درد در ناحیه کمر برای شما به طور کامل توضیح داده شده است. سپس علل بوجود آمدن آن بیان شده است. در ادامه کمر دردهای در دوران باردار و هنگام ورزش مورد بررسی قرار گرفته شده است. حرکت درمانی ویژه کمردرد یکی دیگر از موضوعاتی است که در این مقاله دیده می شود. و در آخر پیشگیری از وقوع این درد مورد بحث قرار گرفته شده است. البته عنوان های دیگری در این مقاله وجود دارد که ما نامی از آنها نبردیم و شما می توانید با دانلود این مقاله، به همه آنها دسترسی پیدا کنید.

 

آشنایی با کمر درد

کمر درد گاهی به طور ناگهانی عارض می گردد، مثلاً هنگام بلند کرد شی سنگین، بالا کشیدن درب کرکره ای و گاهی نیز با برداشتن جسم کم وزن، این درد تولید می شود. ممکن است افتادن خودرو در یک دست انداز باعث کمر درد سرنشین و یا راننده گردد، به هر حال عوامل مختلف می توانند درد کمر شدید به وجود آورند. این درد در آغاز ممکن است خفیف باشد و زیاد جلب توجه نکند و در عرض چند ساعت به درد شدید تبدیل شود. ممکن است این درد به یک یا هر دو اندام تحتانی، ساق پا و ران، انتشار و تا پاشنه و انگشتان پا نیز یابد.
 
دانلود مقاله در مورد کمر درد
دانلود مقاله در مورد کمر درد
 
در صورت ایجاد کمر درد چه کار باید کرد؟
باید استراحت کرد مگر این که اختلالی در ادرار کردن و یا ضعف در ساق پا احساس شود که در این صورت باید فوری به پزشک مراجعه نمود چه اختلال در ادرار کردن و ضعف ماهیچه های ساق پا ممکن است نشانه جابجا شدن بالشتک (دیسک) بین مهره های ستون فقرات باشد که در این صورت ممکن است به اعصابی که اعمال مثانه و روده و ساق پا را کنترل می کنند، فشار وارد شود.
 
داروهای درد کمر
بهترین دارو همان داروی قدیمی آسپرین و بهتر از آن آسپرین های پوشش دار است که در روده باز می شوند، متأسفانه از آنجایی که این داروی موثر ارزان است و همه آن را می شناسند برخی از بیماران در سودمندی آن شک دارند. به هر حال هر 4 ساعت خوردن یک قرص آسپرین بزرگسالان کافی است منتهی این قرص را باید با یک لیوان آب خورد تا احیاناً معده را تحریک نکند. آسپرین هم تورم و هم درد را ساکت می کند.
 
اگر شب‌ها، درد شما را ناراحت نمی کند لازم نیست که برای خوردن دارو از خواب بیدار شوید، خوردن آسپرین به مدت 7 تا 10 روز توأم با استراحت معمولاً درد را ساکت می کند. این را هم باید بدانیم که دارویی نیست که زیان آور نباشد و آسپرین، این داروی ساده نیز از این قاعده مستثنی نیست، در مواردی باعث تورم معده و گاهی زخم آن می شود. در کسانی که سابقه زخم معده دارند ممکن است خوردن آسپرین به علت خونریزی از زخم معده، خطرناک باشد. اگر فکر می کنید که در معده خود ناراحتی دارید، با پزشک در مورد خوردن آسپرین مشورت نمایید در این صورت ممکن است وی آسپرین پوشش دار تجویز نماید که کمتر موجب آسیب به معده می شود.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک