مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/05/04 تعداد بازدید: 162
print
چرا دبی لاکچری ترین شهر دنیاست

 دبی مترادف ثروت و هر چیز گرانقیمت است. به لطف شبکه های اجتماعی، مردم بیشتری شاهد زندگی اشرافی آنها هستند و احتمالا حسادت هم می کنند.

 
 
از آنجا که مناطق ثروتمند مردم را جذب خود می کند، 85 درصد از اهالی دبی، خارجی هستند. بیشتر آنها استخدام شده اند تا ثروتمندان را هر چه بیشتر ثروتمندتر کنند، البته آنها هم از ثروت بی نصیب نمانده اند. اما در این متن به زندگی میلیونرهای سنتی دبی پرداخته ایم.
 
22) سرگرمی های عجیب و غریب
 
ثروتمندی در دبی هم دردسر است. وقتی که پولت از پارو بالا می رود، خیلی زود همه چیز دلت را می زند! تازه باید تفریحاتی را انتخاب کنی که با کلاس هم باشند. وقتی می توانی با اسب تخیل ات تا هر کجا که دوست داری بتازی، چرا باید سرگرمی هایت با سرگرمی های مردم عادی یکی باشد؟! برای مثال تفریح با شاهین های شکاری چطور است؟ خیلی از مردم کفترباز هستند، نیستند؟! یا شاید هم با غواصی در اعماق دریا صفا می کنی؟!
 
21) ATM های بخصوص!
 
ای وای، کیف پولت را خانه جا گذاشتی؟ می خواهی خرید کنی؟ عیبی نداره، شمش طلا بده به جاش! طلا پولی است که همه جا قبولش دارند. آن پول های مسخره کاغذی و کارت های پلاستیکی را فراموش کن، اسمِ رمزنگاری الکترونیکی را هم نبر که اصلا حالش را ندارم! اگر می خواهی پولت را آتش بزنی، چندتا شمش طلا از نزدیک ترین ATM بگیر! از این راحت تر دیگر چی می خواستی؟ برای بعضی از مردم، این دستگاه ها جاذبه توریستی اند؛ اما برای مایه داران، واقعا کار راه بینداز! از پلاک های 2.5 گرمی تا سکه های طلای 24 عیار و شمش های 30 گرمی! این دستگاه ها هوشمند هم هستند و هر 10 دقیقه یک بار ارزش جهانی طلا را چک می کنند.
 
20) حیوانات خانگی عجیب و غریب
 
تا حالا صدها عکس با این موضوع دیده اید، اما اجازه دهید یک بار دیگر هم به آن اشاره کنیم. در حالی که در سایر نقاط دنیا خیلی طبیعی است که وقتی می خواهند در مورد علاقه اشخاص به حیوانات خانگی سوال کنند، می پرسند: «شما سگی هستی یا گربه ای؟»، در دبی احتمالا می پرسند: «شما یوزپلنگی هستی یا ببری؟»
 
چرا که نه؟ اینها را هم می توانی ناز کنی و بغل بگیری. (البته تا وقتی کوچولو هستند وگرنه دیسک کمرت می زند بیرون!) به خوبی تغذیه می شوند، برای پیاده روی بیرون می برندشان یا ماشین سواری می کنند. آبتنی در استخرهای بزرگ هم به آپش های شان اضافه کنید!
 
19) سلبرتی از در و دیوار می ریزد
 
خودشان هم یک جورایی سلبریتی هستند یا حداقل اینقدر پول دارند که بتوانند در همه مراسم کلاس بالا حاضر بشوند، پس عجیب نیست با فوق ستاره های محبوب همه رشته ها، دمخور باشند.
 
برای مثال، بچه میلیونر جدیدا معروف شده ای در دبی، خیلی دوست دارد با دوست های مشهورش ماریا کری، نیکی میناج و خیلی از سلبریتی های دیگر عکس بگیرد و در اینستاگرامش بگذارد تا همه کف کنند!
 
18) ماشین های دیوانه کننده می رانند
 
وقتی می گوییم دیوانه کننده، منظورمان آنقدر اشرافی است که زبان آدم را بند می آورد! نظرتان درباره مرسدس بنزی که سرتاسر بدنه اش با الماس روکش شده چیست؟ مشکل این است که اینقدر در خیابان های دبی، لیموزین و ماشین های گرانقیمت ریخته است که ماشین شما اصلا به نظر نمی آید. برای همین باید روی آن یک دیوانه بازی هایی در بیاورید تا در میان دیگران کم نیاورد! (البته رانندگی با سرعت سرسام آور هم فراموش نشود!)
 
17) خانه؟! خانه نگو؛ قصر بگو!
 
حالا بیایید درباره سقفی که می خواهید زیر آن زندگی کنید صحبت کنیم. از جلوی خانه های شان که رد می شوی، معمولا در حیاط جلویی یک قایق زیبا انتظار یدک کش شدن تا لب ساحل را می کشد و یک فِراری در حیاط پشتی! این که فقط درباره خانه های شان بگوییم نمای باشکوهی دارند، حق مطلب ادا نمی شود. وقتی از همه مزایا و امکانات این خانه ها با خبر شوید، قیمت شان خیلی منصفانه به نظر می رسد. مثلا 35 میلیون دلار برای یک ویلا، یا شاید هم یک پنت هاوس دوست داشتنی با منظره دریایی را ترجیح بدهید.
 
16) کسب و کار
 
بسیاری از مردم، دبی را به خاطر جاذبه های توریستی اش ستایش می کنند، اما میلیونرهای دبی واقعا از صنعت توریسم به این ثروت افسانه ای نرسیده اند. کشاورزی هم که در آن محیط بیابانی جواب نمی دهد. نه! «نفت» هم پاسخ این سوال نیست هر چند که احتمالا اولین گزینه ای بود که به نظرتان آمده است. نافِ این ملت را با «تجارت» بریده اند! و خدا می داند وقتی زمان امضای قراردادهای تجاری می رسد، چه ارقام نجومی رد و بدل می شود! وقتی متوجه شدند منابع طبیعی کشور، روزی به پایان خواهد رسید، برای ساختن امپراطوری خود به تجارت روی آوردند!
 
15) آنها بخشنده هستند و دیگران را فراموش نمی کنند
 
خیرخواهی هم یکی از فعالیت های ثروتمندان است، و کسانی که از نظر مالی شانس کمتری داشته اند خیلی از این مسئله رضایت دارند. رویدادهای خیرخواهانه بسیاری وجود دارد و سازمان هایی هستند که از مردم نیازمند مراقبت می کنند. بی دلیل نیست که امارات متحده عربی با ارائه کمک های جهانی بیش از 5 میلیارد دلاری در سال 2015، به عنوان بخشنده ترین کشور دنیا نامگذاری شده است! فرهنگ بخشش به طور گسترده در میان اقشار مختلف اجتماعی جا افتاده است.
 
14) خیلی شلوغ شده
 
همانطور که پیش از این اشاره کردیم، فرار از ازدحام در دبی کار آسانی نیست، مخصوصا که بیشتر جمعیت امارات در دبی متمرکز شده اند. میلیونرهای بیشتری هر سال به شهر هجوم می آورند. دبی در دنیا به خاطر نیروی کار ارزان مشهور است، اما در میان سیل نیروی کاری که به دبی سرازیر می شود، نباید نادیده گرفت که همین اخیرا 5000 میلیونر هم به دبی مهاجرت کرده اند!
 
13) مد، شورِ زندگی آنهاست!
 
جایی که ثروت هست، مد و فشن هم هست. وقتی که کار و بارِ آدم سکه باشد و جیبش پرِ از پول، تا ولش کنی می رود خرید! بالاخره دبی هم اگر یک چیز زیاد داشته باشد، آن چیز، مراکز بزرگ و شگفت انگیز خرید است. همه پول هایی که تحصیل می شود در آنجا خرج می شود، لباس هم که جای خود دارد. بی شک رفتن به خرید در مال های دبی، برای خودش یک پا گردش توریستی است!
 
12) پول های شان را اینجا و آنجا، جا می گذارند!
 
آنها هم مثل خیلی از ما می توانند فراموشکار باشند. تنها فرقش این است که ما چی جا می گذاریم؟! گوشی، دسته کلید، ژاکت یا ساکی پر از لباس (های نشسته!) ... خب، آنها چی جا می گذارند؟! سعی کنید تصور کنید که 50 هزار دلار نقد در دستشویی عمومی زنانه جا بماند! یا این که حدود 11 هزار پاوند در قسمت اشیای گمشده یک فرودگاه محلی 4 ماه تمام خاک بخورد! معلوم نشد چطور شد که یاد آن 11 هزار باوند افتاد و آمد دنبالش!
 
با این همه پولی که دارند، خب طبیعی است که فراموش کنند توی کدام جیب شان دستمال کاغذی دارند و توی کدام یکی اسکناس؛ اصلا مگر اسکناس و دستمال کاغذی برای شان فرقی هم می کند؟!
 
11) آنها واقعا ورزش دوست هستند
 
البته بیشتر دوست دارند تماشا کنند، تا اینکه در آن شرکت کنند! هر چند که شاید آنهایی که از ارتفاع نمی ترسند، بعضی وقت ها بروند و روی سکوی نشست و برخاست هلی کوپتر بالای برج العرب، بازی کنند. آندره آغاسی و راجر فدرر، سال 2006 آن بالا یک مسابقه با هم دادند که هنوز هم هنوز است، درباره آن صحبت می شود!
 
مسابقات ورزشی بیشماری در دبی برگزار می شود؛ هم به دلیل عشق به ورزش و هم به خاطر عشق به پول! ثروتمندان به خصوص از مسابقات شترسواری لذت می برند که اگر تا حالا نشنیده اید، باید بدانید که سوارکاران این شترها، ربات های کوچک هستند. قبل از ربات ها، بچه های کوچک شترها را می راندند تا شترهای سبک بار، هر چه سریع تر بدوند!
 
10) خورد و خوراک
 
ثروتمندان هم مثل همه آدم ها، دهان و شکم دارند، و مثل همه باید غذا بخورند! فقط فرقش این است که آنها به رستوران های «جالب» می روند. زوما، لاپِتِ، میسون دبی، تومو، الحریره و ... بعضی از بهترین محل های غذاخوری در دبی هستند. هر غذایی که میل داشته باشید یافت می شود. به علاوه معماری داخلی شگفت انگیز آنهاست که واقعا هوش از سر آدم می برد!
 
09) موضوعات مذهبی
 
معمولا می توان با پول هر گونه عذر و تقصیری را خرید اما نه هنگامی که پای حضور مرتب در مراسم مذهبی در میان باشد! ثروتمندان، رهبران کشور هستند، و آنها هم مثل دیگران تابع قوانین و رسوم مذهبی اند، که شامل برگزاری نمازهای پنجگانه روزانه هم می شود. از آنجا که همه چیز در دبی اشرافی است، مطمئن شده اند که مذهب نیز مشمول این مسئله باشد. بنابراین در حال ساخت مسجدی باشکوه و جلال فراوان هستند که به شکل مکعب است و در طول 24 ساعت شبانه روز در دسترس خواهد بود.
 
08) طلا رنگ مورد علاقه آنها است
 
با وجود این حقیقت که سرتاسر دبی آمیخته ای از شیشه، فلز و بتن است، عنصری که بیش از همه ترجیح داده می شود، طلاست! مطمئنا الماس و یاقوت خیلی دوست داشتنی هستند اما ثروتمندان دبی رنگ طلایی را بیشتر می پسندند.
 
بازار طلای دبی یک بازار با پیشینه ای کهن است که دارای 300 مغازه می باشد. اگر قدم به درون آنجا بگذارید، مطمئنا از درخشش طلا و جواهرات، سرگیجه خواهید گرفت!
 
07) لباس های فاخر می پوشند
 
اقشار مرفه دبی واقعا همان لباس سنتی سفید خودشان را ترجیح مگر این که بخواهند سفری بی سروصدا به خارج از کشور داشته باشند، یا برای ورزش هایی بخصوصی لباس بپوشند. احتمالا اکثر مردان برای خرید به «المدائن» می روند، همانجایی که خانواده سلطنتی نیز لباس های خود را به آن سفارش می دهند. المدائن یکی از بهترین برندها در پوشاک لباس است و از سال 1965 سابقه دارد. هیچ رازی در موفقیت آنها وجود ندارد؛ فقط توجه دقیق به ریزه کاری ها و اجناس مرغوب!
 
06) قایق های لوکس و اشرافی: سمبول مُکنَت مالی
 
مطمئنا در دنیا برای مشخص کردن این که وضع مالی کسی خوب است، بالاتر از داشتن یک قایقِ (Yacht) شخصی نیست. این قایق ها واقعا اشرافی هستند و هزینه نگهداری آنها خیلی زیاد است. به خاطر این که در دبی از این قایق ها به فراوانی یافت می شود و چیز پیش پا افتاده ای هستند؛ حتی اگر همین حالا دو سه میلیون دلارِ نقد دمِ دست ندارید، می توانید فعلا یکی را اجاره کنید!
 
05) رانندگان بی پروایی هستند
 
تا حالا فکر کردید که چرا ماشین سازمانی پلیس دبی فِراری است؟ اگر فراری نداشتند چطور می توانستند به گرد پای رانندگان قانون شکن برسند؟! بزرگراه ها آدم را وسوسه می کنند که پدال گاز را تا انتها فشار دهد و وقتی که خودروهایی با شتاب های آنچنانی زیر پای مردم است، پلیس هم نباید از آنها کم بیاورد. حالا کار به این هم نداریم که در کل، وقتی که به جای یک هاپوی کوچولو، یک ببر در صندلی شاگرد نشانده اید، دور دور کردن کار چندان عاقلانه ای نیست!
 
04) خیلی خانواده دوست تشریف دارند!
 
هر کدام شان کلی خواهر و برادر دارند. یک عالمه! از آنجایی که مردها اجازه دارند بیش از یک زن داشته باشند، ریش و قیچی دست خودشان است. شیخ محمد بن حمدان بن محمد بن رشید المکتوم که شاهزاده مشهوری است، 22 خواهر و برادر دارد. واقعا خانواده دوست هستند! اگر در یک مهمانی کوچک خانوادگی کمتر از 100 نفر دور هم جمع شوند، همسایه ها سری با تأسف تکان می دهند و توی دل شان می گویند: «خدابیامرز، اجاقش کورِ کور که نه، ولی احتمالا نیم سوز بوده!»
 
03) کشته مرده شبکه های اجتماعی هستند
 
سلفی گرفتن یکی از مهمترین کارهای بچه پولدارهای دبی است. بخش بزرگی از زندگی آنها اختصاص به اشتراک گذاری مال و منال شان با دیگران دارد. البته خیلی از ثروتمندان هم هستند که مال و اموال خود را به رخ دیگران نمی کشند اما نسل جدید واقعا عاشق دوربین و شو آف ثروتش است. کافی است نگاهی به اینستاگرام شان بیندازید تا متوجه شوید که چقدر به لاف زنی در مورد ثروت شان در شبکه های اجتماعی علاقه مندند!
 
02) حمل و نقل آسان
 
همه عکس مشهور خودرویی را که با هلیکوپتر حمل می شود دیده ایم. اگر واقعا کاری حیاتی دارید که فوت وقت جایز نیست، پس نباید پشت ترافیک گیر کنید! حتی در خارج از امارات هم این مسئله ادامه دارد. خیلی از ثروتمندان دبی آنقدر وابسته خودروهای اشرافی شان هستند که اصلا نمی شود جلوی شان از ماشین کرایه ای حرف زد! بنابراین دم دست ترین راه حل، خطوط حمل و نقل هوایی کشور همسایه، قطر است. می خواهی بروی لندن؟! هر چی خواستی نبر اما ماشین ات را همراه ات ببر!
 
01) عاشق سرمایه گذاری در امور خارق العاده هستند
 
ساختن جنگل استوایی بارانی در مرکز دبی؟! از نوع سرپوشیده اش؟! واقعا آدم شاخ در می آورد! در مورد ویلاهای شناور چه عقیده ای دارید؟ در دبی از این قبیل موارد بسیار یافت می شود. اسکی بازی دوست داری؟! مسئله ای نیست، وقتی که سری به یکی از مراکز خرید آنجا زدید، اسکی بازی هم می توانید بکنید. قایقرانی در وسط کویر چطور است؟ کافی است اراده کنید! هر چقدر عجیب تر، برای آنها دلبخواه تر! مشخصا از واقعیت بخشیدن به این ایده های خارق العاده لذت فراوان می برند و البته درآمد خیره کننده ای هم به جیب می زنند!
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک