مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/04/30 تعداد بازدید: 18
print
  مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: جایگاه و محبوبیت امام جواد(ع) مزاحم حکومت های فاسد بود

گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: جایگاه و محبوبیت امام جواد(ع) مزاحم حکومت های فاسد بود.

 جایگاه و محبوبیت امام جواد(ع) مزاحم حکومت های فاسد بود

 
گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: جایگاه و محبوبیت امام جواد(ع) مزاحم حکومت های فاسد بود.
 
حجت الاسلام نورالله ولی نژاد ضمن تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهارکرد: امام محمدتقی(ع) جوانترین امامی بود که به شهادت رسید و نشان می‌دهد حاکم ظالم زمان توان تحمل این شخصیت بزرگوار را نداشته که وی را در سن کم به شهادت رساند.
 
وی افزود: دلیل مهم آن این است که امام (ع) حرف حق زده و توصیه و سفارش به حق می‌کرد.
 
ولی نژاد ادامه داد: حکومت جائر آمادگی شنیدن حرف حق را نداشت و این مسأله را در دوران زندگی بسیاری از ائمه معصوم شاهد هستیم؛ به عنون مثال، مأمون در مشهد نتوانست بزرگی امام رضا(ع) را تحمل کند و ایشان را از سر راه برداشت امری که برای امامان دیگر هم اتفاق افتاده است.
 
ولی نژاد گفت: حاکمان ظالم که منافع خود را در معرض خطر دیده، تصمیم می گرفتند که امامان معصوم را از سر راه خود بردارند؛ این عمل گاهی به شکل رسمی مانند حادثه کربلا اتفاق می افتاد و گاهی با دادن زهر امامان را مسموم می کردند.
 
وی تصریح کرد: امام جواد(ع) محافل علمی بزرگی داشت و در مناظرات علمی خوش می درخشید و این عمل مورد خوشایند حاکم زمان نبود.
 
ولی نژاد با بیان این که جواد یعنی سخاوت و جود، توضیح داد: طبق کلام امام محمدتقی(ع) «افضل الجود بذل الموجود» یعنی هر کس به اندازه توان خود باید ایثار و انفاق کند و کسانی که مال بیشتری دارند باید بیشتر دست نیازمندان را بگیرند.
 
وی تصریح کرد: با توجه به کرونا، شرایط اقتصادی برای برخی از خانواده ها بسیار سخت شده و باید هر کس به اندازه توان خود ایثارو بخشش کنند تا مشکلات کاهش یابد.
 
ولی نژاد گفت: همه باید در این شرایط به هم کمک کنیم تا مشکلات کاهش یافته و آرامش به جامعه برگردد.
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک