مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/03/10 تعداد بازدید: 11
print
 مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان مطرح کرد فعالیت۲۴مسجد درطرح امام محله/امام جماعت به امام محله ارتقامی یابد

گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان این که امام جماعت مسجد به امام محله ارتقاء می یابد، گفت: مسجد سرنوشت ساز، تحول ساز و تولی گری اش با امام محله است.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان مطرح کرد : فعالیت۲۴مسجد درطرح امام محله/امام جماعت به امام محله ارتقامی یابد

 
گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان این که امام جماعت مسجد به امام محله ارتقاء می یابد، گفت: مسجد سرنوشت ساز، تحول ساز و تولی گری اش با امام محله است.
 
 حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد، ظهر شنبه در نشست هم اندیشی امامان محله شهری، اظهار کرد: مسجد مهم ترین پایگاه اجتماعی و زیرساخت فرهنگی جامعه است و همه اقشار، اصناف و قومیت ها با رده سنی مختلف جامعه در آن جای گرفته اند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان این مطلب که مسجد با همه دستاوردها و اهمیتی که دارد در امامش تبلور پیدا می‌کند، افزود: مسجد سرنوشت ساز بوده و علمداری و تولی گری آن با امامش است.
 
وی بیان کرد: امام به معنای این نیست که فقط جلو بایستد و بقیه هم پشت سرش نماز بخوانند، بلکه امامت پیش رونده، پیشرو و پیشگام بودن است و فردی است که رهبری می‌کند.
 
ولی نژاد با توضیح این که ما به دنبال امام محله هستیم نه فقط امام جماعت، ادامه داد: یکی از وظایف امام محله فعالیت های مهم اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و غیره است.
 
وی با بیان این که هیئات مذهبی، بسیج، کانون فرهنگی و غیره زیرشاخه های مسجد هستند، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی به شکل اساسی دنبال این است که امام جماعت مسجد به امام محله ارتقاء و به یک جریان تبدیل شود.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان تصریح کرد: در حال حاضر ۲۴ مسجد شهری استان در طرح امام محله شروع به کار شدند که باید مسجد، محور برنامه ها و امام جماعت هم امام محله شود.
 
ولی نژاد در خصوص هویت بخشی امام محله و مساجد محوری گفت: مساجد موفق، شناسایی شوند و مورد الگو قرار بگیرند و با هماهنگی صداوسیما، موفقیت شان برجسته و نشان داده شود.
 
وی با اشاره به اینکه در ایام کرونا، نماز های جماعت تعطیل شد، ولی مساجد تعطیل نشد، اظهارکرد: مساجد به‌ عنوان مهم ترین پایگاه در رزمایش مواسات و توزیع بسته های معیشتی در بین نیازمندان نقش آفرینی کردند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: حدود ۱۶۰ روحانی مستقر، ۱۰۰ روحانی طرح هجرت و ۵۰ روحانی به صورت خودجوش در استان مشغول فعالیت های دینی و فرهنگی هستند.
 
گفتنی است، این برنامه با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن ولایت این اداره کل برگزار شد.
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک