مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/05/07 تعداد بازدید: 8
print
 مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان مطرح کرد: شکوفایی جامعه شیعی درزمان امام باقر(ع) / دانشگاه علمی پایه گذاری شد

گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان این که جامعه شیعی در زمان امام محمدباقر(ع) شکوفا شد، گفت: بستر دانشگاه علمی در زمان امام باقر(ع) آغاز و در زمان امام صادق(ع) به اوج رسید.

شکوفایی جامعه شیعی درزمان امام باقر(ع)/دانشگاه علمی پایه گذاری شد
 
گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان این که جامعه شیعی در زمان امام محمدباقر(ع) شکوفا شد، گفت: بستر دانشگاه علمی در زمان امام باقر(ع) آغاز و در زمان امام صادق(ع) به اوج رسید.
 
حجت الاسلام نورالله ولی نژاد ضمن تسلیت شهادت امام محمدباقر (ع) اظهارکرد: امام محمدباقر (ع) در کربلا به عنوان طفل حضور داشت و زندگی ایشان با جهاد و شهادت و همچنین با اسارت خاندان امام حسین (ع) همراه بود.
 
وی افزود: ایشان در طفولیت و خردسالی شاهد صحنه های دلخراش حادثه کربلا و اسارت خاندان امام حسین (ع) بود.
 
ولی نژاد بیان کرد: دوران امام محمدباقر (ع) دوران ناگوار و تلخی بود چون بعد از شهادت امام حسین (ع) به این خاندان بسیار سخت گرفته و فشارها و سختی های زیادی به آن ها تحمیل شد.
 
وی اضافه کرد: خاندان یزید همیشه در هراس بود که مردم مدینه با کمک امام سجاد (ع) علیه یزید قیام کرده و به همین دلیل هم در مدینه به خاندان امام سخت گرفتند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: بعد از سرنگونی یزید کم کم شرایط جامعه بهتر شد و البته همچنان سختی ها وجود داشت اما به دلیل درگیری سیاسی حکومت بنی امیه و خاندان بنی عباس و افزایش دامنه نزاع‌ها، حکومت بنی امیه خیلی فرصت سختگیری به امام باقر (ع) را نداشت.
 
وی بیان کرد: در زمان امام باقر (ع) پایه علم و دانش آغاز شد و بستر دانشگاه علمی در زمان ایشان آغاز و در زمان امام صادق (ع) به اوج رسید.
 
ولی نژاد ادامه داد: به همین دلیل جز در دوران حضرت علی (ع) در تاریخ زندگی اهل بیت بیشتر احادیث را در زمان این دو امام بزرگوار می بینیم.
 
وی توضیح داد: شرایط سیاسی زمان این دو امام بزرگوار هموارتر و آرامش بیشتر ایجاد شد تا کارهای علمی و فرهنگی انجام شود؛ بنابراین روایات و احادیث و سخنان بیشتری داشته و کتب حدیث و روایات به دوران این دو شخصیت برمی گردد.
 
ولی نژاد اضافه کرد: امام محمد باقر (ع) مردم را به فهم در دین سفارش کرده و فرمودند کمال و سعادت آدمی در این است که فهم درستی از دین داشته باشد.
 
وی بیان کرد: در طول تاریخ، دین اسلام از دینداران زیادی آسیب خورده و بنی امیه و بنی عباس که مدعی حکومت دینی بودن بر امامان سخت گرفتند و آنها را به شهادت رساندند و نشان می‌دهد که کج‌فهمی، انحراف و تفسیر غلط سبب این امر بوده است.
 
ولی نژاد اضافه کرد: بنابراین ایشان تأکید داشتند کمال انسان و سعادت انسان فهم درست از دین است و امروز هم شاهد این هستیم برخی از کشورهای اسلامی به راحتی با آمریکا کنار آمده و این نشانه کج‌فهمی آنها است.
 
وی تصریح کرد: داعش هم زاییده فهم غلط دین است، آنها انسان های زیادی را سر بریده و به بهانه‌های واهی که سند دینی نداشت جنگ خانمان سوز را در عراق و لبنان و سوریه به راه انداختند و سود آن عاید آمریکا شد.
 
ولی نژاد تصریح کرد: اگر مردم ایران سربلند هستند به دلیل راهنمایی های امامان انقلاب بوده که نتیجه فهم درست در دین بوده است.
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک