مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/07/06 تعداد بازدید: 27
print
 مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان: مساجد نقش محوری در تربیت انسان های مجاهد دارند

گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: آدم های مجاهد در مساجد تربیت و تحویل جامعه می شوند لذا خدمات اصلی سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه مسجد است.

مساجد نقش محوری در تربیت انسان های مجاهد دارند
 
گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: آدم های مجاهد در مساجد تربیت و تحویل جامعه می شوند لذا خدمات اصلی سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه مسجد است.
 
حجت الاسلام نور الله ولی نژاد شامگاه یکشنبه در نشست آموزشی طرح ملی جذب و گزینش روحانیون طرح استقرار امامان روستای استان های گلستان و سمنان که در سالن شهید سردار سلیمانی گرگان برگزار شد، اظهارکرد: یکی از ماموریت های سازمان تبلیغات اسلامی در روستاها و مناطق محروم، کارکرد تبلیغی است که در قامت یک امام تعریف شده است و طلاب عهده دار امامت یک بخش از جامعه شده اند.
 
وی با اشاره به اینکه واژه امام رساترین و کامل ترین کلمه است، افزود: امروز یک طلبه با ایفای نقش امام در محله، پیشگام و تولی گر است و وظیفه مندی اش صرفاً امام جماعت نیست، بلکه در همه شئون زندگی مردم و مباحث اجتماعی دخل و تصرف و نقش حاکمیتی دارد.
 
ولی نژاد با برجسته خواندن نقش طلاب در جامعه ادامه داد: امامان باید در ابتدای فعالیت خود با مشخص کردن مسیر، مدت سال حضور تبلیغی و موضوع خدمات خود در محله، به دنبال ترسیم فعالیت و چشم انداز امامت باشند و بتوانند عملکرد خود را اندازه گیری کنند.
 
وی با بیان اینکه مسجد به عنوان تربیت گاه، پرورشگاه، دانشگاه، مدرسه، حوزه و غیره برای ما مهم است، اظهارکرد: آدم های مجاهد در مساجد تربیت و تحویل جامعه می شوند لذا خدمات اصلی «بنیاد هدایت» سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه مسجد است.
 
ولی نژاد تصریح کرد: در طرح امام روستا تلاش می شود که جایگاه امام جماعت را ارتقا دهد تا امام یک محله بشود، زیرا علمای ما در قدیم این گونه بوده‌اند.
 
وی بیان کرد: مردم در گذشته مسائل و مشکلات خود را پیش امام جماعت می بردند و دیگر کارشان به دادگاه و مسائل قانونی نمی‌رسید و امام جماعت با تدبیر، با سلیقه و ریش‌سفیدی بسیاری از مسائل را حل می‌کرد.
 
گفتنی است کمیته ملی جذب در قالب کارگاه آموزشی یک روزه با حضور حجت الاسلام رسول عارفی زاده؛ مسئول جذب و گزینش امامان روستا و حجت الاسلام رضا غلامی؛ مسئول امامان محله شهری و معاونت ارتباطات بنیاد هدایت  سازمان تبلیغات اسلامی مرکز برگزار شد.
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک