مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/12/11 تعداد بازدید: 76
print
 مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان: مراسم اعتکاف دهه سوم ماه رمضان در گلستان برگزار می شود

 مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:مراسم اعتکاف دهه سوم ماه رمضان در گلستان برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام ولی نژاد گفت: با توجه به لغو مراسم اعتکاف به دلیل شیوع ویروس کرونا در گلستان این مراسم در دهه سوم ماه رمضان سال ۹۹ برگزار خواهد شد.
 
 حجت‌الاسلام«نورالله ولی نژاد» در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: پیش بینی می شد مراسم اعتکاف امسال با جمعیت و شکوه بیشتری برگزار شود چرا که با ایام نوروز فاصله داشت.
 
وی ادامه داد: در ابتدای سال نیز با جریان سیل در تعداد معتکفان استان گلستان کاهش داشتیم و به این دلیل در انتهای سال انگیزه ها برای حضور در مراسم معنوی اعتکاف بیشتر شده بود.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان افزود: متاسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا در استان گلستان با نظر کارگروه سلامت تصمیم بر این گرفته شده که مراسم اعتکاف در استان لغو شود چرا که هر گونه تجمع شیوع بیشتر این بیماری را در پی دارد.
 
وی گفت: تا زمانی که مسئولان سلامت استان و یا کشور شرایط را عادی اعلام کنند از برگزاری هر گونه مراسم جشن، عزاداری و مناسبت در سطح استان خودداری می‌کنیم.
 
ولی نژاد بیان کرد: برنامه ریزی شده که با توجه به اینکه در ۱۳ رجب مراسم اعتکاف در استان برگزار نخواهد شد در ۱۰ روز پایانی ماه مبارک رمضان مراسم اعتکاف را در گلستان برگزار کنیم.
 
وی افزود: مراسم اعتکاف در مساجد برگزار می‌شود و جزو یک سال که مراسم اعتکاف با ایام نوروزی مقارن شد و در تعداد معتکفان شاهد کاهش بودیم در دیگر سالها بین ۱۵ تا ۱۸ هزار گلستانی معتکف می شدند و در سال گذشته نیز بخشی از مساجد در اختیار سیل زدگان قرار گرفت و این مهم نیز منجر به کاهش تعداد معتکفان در استان شد.
 
عضو شورای فرهنگ عمومی گلستان گفت: در تبلیغات اسلامی استان برنامه های فرهنگی را دنبال می‌کنیم و تنها بخشی از برنامه هایی که به شکل اجتماع و یا همایش بود مثل کنگره بانوی آفتاب که بنا بود در هشت اسفند برگزار شود لغو شده است.
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک