مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/12/15 تعداد بازدید: 68
print
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان: اندیشه های روشنگرانه جواد الائمه(ع) تعالی بخش آموزه های الهی بود

گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: اندیشه های روشنگرانه جواد الائمه(ع) تعالی بخش آموزه های الهی بود.

اندیشه های روشنگرانه جواد الائمه(ع) تعالی بخش آموزه های الهی بود
 
گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: اندیشه های روشنگرانه جواد الائمه(ع) تعالی بخش آموزه های الهی بود.
 
حجت الاسلام نورالله ولی نژاد ضمن تبریک ولادت امام جواد (ع) اظهارکرد: امام جواد (ع) در مسیر سلسله طیبه امامت و برای تکمیل این مسیر ایفای نقش کرد.
 
وی با بیان این که مسیر امامت انسان ۲۵۰ ساله ای را شکل داد، گفت: امام جواد عمر کوتاهی داشت و در نوجوانی ولادتش آغاز و در دوران جوانی هم به شهادت رسید.
 
ولی نژاد ادامه داد: در دوران کوتاه امامت، زعامت و رهبری مسلمانان، امام جواد(ع) نقش های فراوانی داشت که از مهم ترین آن می توان به نقش تبیینی، تبلیغی و پاسخگویی به شبهات اشاره کرد.
 
وی افزود: سلسله جلسات و مناظراتی در زمان ایشان شکل گرفت و بزرگان و صاحبنظران جمع شده و مناظراتی ترتیب دادند که امام جواد(ع) علاوه بر این که در آن مناظرات حضور فعال داشت، پاسخ متقن و مستدل هم ارائه و همگان در برابر وی تسلیم می شدند.
 
ولی نژاد اضافه کرد: البته در آن زمان جامعه از نادانی و کج فهمی و کج اندیشی هم رنج می برد و امام جواد (ع)، جد و سعی وافر کردند تا جعل زدایی کنند.
 
وی توضیح داد که امام تلاش کرد، مسائلی را برای کج اندیشان تبیین کند تا به فهم درست برسند اما چون برخی لجوج بوده علیرغم این که به حقیقت رسیدند، آن را نپذیرفتند.
 
ولی نژاد با بیان این که روشنگری امام جواد(ع) همه راه ها را بست و راه سعادت را باز کرد، گفت: ایشان فرمودند که بهترین بخشش آن است که از آن چه در توان دارید ببخشید. بنابراین لازم نیست همه پول و مال ببخشند، می توان علم، وقت و زمان، بازوی خدمت، پای رفتن و غیره را صرف خدمت به مردم کرد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا در استان و تأکید کارشناسان سلامت بر ماندن در منازل، ممکن است جلسه و جشنی برای ولادت این امام همام برگزار نشود اما دل همه مردم روشن به محبت اهل بیت (ع) است.
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک