مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/05/28 تعداد بازدید: 52
print
غدیر اختصاص به قشر و یا صنف خاصی ندارد

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه عید غدیر اختصاص به قشر و یا صنف خاصی ندارد، گفت: همان گونه که حج برای همه مردم است غدیر هم متعلق به همه مسلمانان و همه بشریت است.

نورالله ولی نژاد اظهار کرد: به فرموده پیامبر اکرم(ص) عید غدیر «عید الله‌اکبر» یعنی عید بزرگ برای جهان بشریت است.

وی افزود: امام هادی (ع) فرمودند مردم مسلمان چهار عید بزرگ چون عید جمعه، عید قربان، عید فطر و عید غدیر دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه پیامبر(ص) علی را بعد از خود بالاترین و والاترین انسان بر روی زمین معرفی کرد، افزود: پیمابر به همه سفارش کرد که علی را دوست داشته و از آن اطاعت کنند و او را امام خود بدانند.

وی افزود: در واقعه غدیر پیامبر بیش از یک هزار حاجی را در منطقه غدیر خم جمع کرد و خطبه را خواند و دست علی را در مقابل دیدگان بالا آورد و ایشان را جانشین خود و امام معرفی کرد.

وی عید غدیر را یک سنت حسنه دانست و  یادآور شد: گاهی مردم با پیروی از پیامبر(ص) که علی را به بزرگی معرفی کرد در این روز بابرکت عقد اخوت و برادری می‌خوانند که انجام آن یک سنت حسنه است.

ولی نژاد با اشاره به اینکه عید غدیر اختصاص به قشر و یا صنف خاصی ندارد، اظهار کرد: همان گونه که حج برای همه مردم است غدیر هم متعلق به همه مسلمانان و همه بشریت است.

وی با بیان اینکه علی در بین برادران اهل تشیع و اهل تسنن شناخته‌شده است، ادامه داد: ایشان عامل وحدت در بین مسلمانان است و همه برادران اهل تسنن و تشیع سفارش پیامبر در خصوص علی را قبول دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان واقعه غدیر خم را نقطه عطفی برای تاریخ دانست و گفت: در این واقعه آخرین پیامبر خدا اولین امام را معرفی کرد که این مهم‌ترین رخ داد تاریخ است.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک