مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/05/31 تعداد بازدید: 361
print
روز عرفه مصداق بارز ایام الله است

حجت الاسلام نور الله ولی نژاد گفت:روز عرفه مصداق بارز ایام الله است و روزی است که مسلمانان باید قدر و ارزش این روز را بدانند و برای همه مسلمین دعا کنند.

 

حجت‌الاسلام حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد در گفتگویی به مناسبت روز عرفه اظهارداشت:روز عرفه بهترین روز جهت پیروزى انسان بر طاغوت نفس است و باید از این روز بهره گرفت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: در دنیای پرتلاطم گناه که هر روز بیشتر از دیروز انسان ها را دامن گیر خود کرده است،روز عرفه روز تحول درونى و انقلاب معنوى با آن همه مزایا و ویژگى‌هاى ارزشمند براى هر مسلمان بیدار و آگاه است.

وی بیان کرد: روز عرفه از مصادیق بارز ایام‌الله است که در آن روز زمینه‌ و مقدمات بیشترى براى رهیابى انسان به سوى کمال و سعادت وجود دارد.

وی تصریح کرد:عرفه روز اتصال بندگان به خدا و روز میعادگاه مسلمانان است و روزی است که فرشیان فرش می شوند و روزی است که موجب شناخت بیشتر انسان ها به خدا می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان اذعان داشت:امام حسین(ع) دعای عرفه را با تمام وجود در عرفات قرائت کرد و همه انسان ها و موجودات نیز با امام حسین (ع) هم نوا شدند و امروز نیز همه مردم مسلمان جهان دعای عرفه را همنوا با حجاج عربستان قرائت می‌کنند و در گلستان نیز این دعا در همه شهرستان ها و روستاها و به صورت خاص و محوری و با جمعیت انبوه بندگان خالص خدا در مساجد محوری شهرستان برگزار می‌شود.

این مقام استانی تصریح کرد:از ویژگى‌هاى روز عرفه دعا و نیایش به درگاه ربوبى است و پیشوایان معصوم(ع) ما با استفاده از موقعیت معنوى روز عرفه، مردم را به راز و نیاز و تقویت پیوند با سرچشمه کمالات ترغیب و تشویق مى‌کردند چرا که اساس شخصیت حقیقى انسان و ارزش او به اندازه ارتباطش با خداوند متعال تعیین مى‌شود.

 

 

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک