مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/02/07 تعداد بازدید: 25
print
 توزیع ۱۹ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در محلات حاشیه نشین گلستان

ولی نژاد گفت: به منظور تحقق رزمایش «مواسات» و حمایت از خانواده های آسیب دیده، 19 هزار بسته معیشتی و بهداشتی در محلات حاشیه نشین گلستان توزیع شد.

 توزیع ۱۹ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در محلات حاشیه نشین گلستان

 
ولی نژاد گفت: به‌منظور تحقق رزمایش «مواسات» و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده، 19 هزار بسته معیشتی و بهداشتی در محلات حاشیه‌نشین گلستان توزیع شد.
 
حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان امروز در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل اظهار داشت: طرح توزیع ۱۹ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در محلات حاشیه نشین گلستان با مدیریت امامان محله و محلات حاشیه نشین گلستان و با مشارکت مردم، خیرین و تشکل‌های غیر دولتی انجام شده است تا در ایام شیوع ویروس کرونا، سفره منازل اقشار کم درآمد تأمین شود.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نیمه شعبان به مردم توصیه کردند تا با توجه به شیوع کرونا، به خانواده‌های بی‌بضاعت و آسیب‌پذیر توجه بیشتری کنند و در این زمینه تعبیر «مواسات» را به کار بردند که با تأکید رهبری، جامعه هم جهت خوبی پیدا کرد و در حال شکل گیری برای مواسات و همدلی است.
 
وی اذعان داشت: معنای وسیع‌تر و دقیق‌تر مواسات، مشارکت مالی است که می‌تواند علاوه بر فرد فقیر شامل کسی که فقیر نیست اما هم اکنون نیازمند است، هم شود.
 
ولی نژاد افزود: در طرح مواسات هم می‌توان به فقرا و هم به کسانی که آسیب دیده و نیازمند دستگیری و کمک و گره گشایی هستند، کمک کرد.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: کرونا شرایطی را ایجاد کرده که کارگر و کاسبی که پیش از این توانایی تأمین زندگی خود را داشتند اکنون معیشتشان به خطر افتاده و نمی‌تواند اجاره خانه، مغازه و یا سایر نیازهای روزمره خود را تأمین کنند بنابراین با حفظ حرمت باید از این افراد دستگیری کرد.
 
وی بیان کرد: پیامبر صلی الله علیه و آل و ائمه علیهم السلام و بزرگان دین هم فراوان به مواسات سفارش کردند و مؤمنان باید غمخوار و دستگیر همنوع و برادر مؤمن خود باشند.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان ماه رمضان را فرصت مناسبی برای مواسات برشمرد و بیان داشت: بسیاری از خانواده‌ها نمی‌توانند زندگی خود را تأمین کرده لذا خیرین می‌توانند از آنها دستگیری کنند.
 
وی افزود: بعد از سخنان رهبری، رزمایش معیشتی شکل گرفته و همه باید در این زمینه همکاری و کمک کنند تا این رزمایش به خوبی انجام شود.
 
ولی نژاد با بیان اینکه باید کاری کرد تا ماه رمضان به مردم سخت نگذرد ابراز داشت: بسیاری از خانواده‌هایی توانایی شرکت در این رزمایش را دارند می‌توانند به فامیل، اقوام و بستگانی که در ایام شیوع کرونا دچار مشکل شدند و درآمد آنها پایین آمده است، کمک کنند.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی تبلیغات اسلامی گلستان افزود: مردم در ماه رمضان سال‌های گذشته در مساجد و منازل مهمان دعوت کرده و سفره افطاری پهن می‌کردند اما اکنون با توجه به شیوع کرونا می‌توانند آن را در قالب بسته‌های معیشتی بین نیازمندان توزیع کنند و برخی خانواده‌ها برای مغفرت درگذشتگان خود و یا ادای نذر همه ساله در ماه رمضان بسیاری از فقرا را اطعام می‌کردند و اکنون می‌توانند آن نذورات را در قالب طرح مواسات توزیع کنند.
 
ولی نژاد با اشاره به اینکه هر فردی می‌تواند به اندازه توان خود به نیازمندان کمک کند، خاطرنشان کرد: همه باید دست به دست هم داده و تلاش کنیم تا کسانی که مشکل معیشتی دارند، احساس تلخی نکنند و تجربه نیز نشان داده است که مردم ایران هرجایی که نیاز به کمک و مساعدت به همنوع است، وارد میدان شده اند و نمونه این همدلی را در حادثه سیل گلستان و یا در دوران دفاع مقدس و حوادث دیگر بسیار دیده‌ایم در جریان شیوع ویروس کرونا هم مردم و خیران نیازهای استان را مرتفع کردند.
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک