مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/04/17 تعداد بازدید: 129
print
امام صادق (ع) زمینه رشد علمی و فرهنگی اسلام را فراهم کرد

حجت الاسلام نور الله ولی نژاد گفت: امام صادق (ع) زمینه رشد علمی و فرهنگی اسلام را فراهم کرد.

حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگاران ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام صادق (ع) اظهار داشت:امام صادق (ع) در دورانی زندگی می کرد که زمان اختلاف بنی امیه و بنی عباس بود و فضای اجتماعی جامعه بازتر و شرایط برای کار فرهنگی بیشتر فراهم شده بود به طوری که این امام موفق شد طلاب زیادی را پرورش دهد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان تصریح کرد: در عصر امام صادق(ع) بیشترین منابع دینی،روایی و حدیثی را داریم و زمینه رشد علمی را برای شاگردان و یاران بیشتر و بهتر فراهم کرد به طوری که بیش از چهار هزار طلبه را ساماندهی و سازماندهی کرد.
 
وی افزود: یکی از کارهایی که در آن مقطع انجام شده است ایجاد یک فضای آموزشی و تربیتی برای طلاب و دانشجویان بود که با این شرایط از مذاهب مختلف دانشجو داشت و در تربیت شاگردان کوشا بود.
 
حجت‌الاسلام ولی نژاد در خصوص علت شهادت امام صادق (ع) گفت:از آنجائیکه منصور دوانیقی بعد تثبیت حکومتش شرایط امام صادق(ع) بر وفق مرادش نبود وی را به شهادت رساند.
 
عضو شورای فرهنگ عمومی گلستان افزود:در ایام شهادت امام صادق(ع) استان گلستان حال و هوای عزاداری صادقیه به خودش گرفته و عزاداری ها در مساجد،هیئات مذهبی،تشکل های دینی،اماکن مذهبی و... در حال اجراست.
 
وی گفت:در همه شهرها،روستاها و محلات مقدمات عزاداری امام صادق(ع) فراهم شده است و در هر شهرستان نیز مراسم محوری،ایستگاه صلواتی و دسته روی برگزار می‌گردد.
 
ولی نژاد تصریح کرد: خیلی از علما و مراجع عظام بر برگزاری مراسم با شکوه شهادت امام صادق(ع) تاکید کرده اند از این رو هیئات مذهبی،تشکل های دینی،مداحان و روحانیون استان آماده برگزاری مراسم سوگواری در ایام صادقیه شده اند.
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک