مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/08/25 تعداد بازدید: 161
print

 امام حسن عسکری (ع) نقش مهمی در احیای معارف اسلامی بر عهده داشت- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: امام حسن عسکری (ع) اگرچه دوران امامتشان کوتاه بود اما در همین مدت تاثیرات شگرفی را در احیای معارف اسلامی ایجاد کردند.

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: داشتن لقب و کنیه در بین مردم عرب عرف است و عسگری به معنای پادگان و محل اقامت لشکر محسوب می شود.
وی افزود: در دوران امام حسن عسکری (ع) و امام هادی (ع)، دشمن برای اینکه مردم به این دو امام دسترسی نداشته باشند آن ها را در پادگان نگه داشته و نسبت به اعمالشان نظارت می کرد و این موضوع باعث شد امام یازدهم لقب حسن عسکری (ع) نام گیرند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه همه ائمه عالم و در مباحث علمی صاحب نظر بودند، گفت: برخی از ائمه اطهار چون امام صادق (ع) و امام باقر (ع) با توجه به فرصتی که در اختیار داشتند توانستند نظرات علمی خود را مطرح کنند اما این امکان برای برخی از ائمه چون امام حسن عسکری (ع) به دلیل فرزندی که خداوند به ایشان وعده داده بود وجود نداشت.
وی یادآور شد: مشکلاتی که دشمنان برای امام حسن عسکری (ع) به وجود آورده بودند باعث شد تا بحث علمی این امام پنهان بماند.
وی افزود: امام حسن عسکری (ع) اگرچه دوران امامتشان کوتاه بود اما در همین مدت تاثیرات شگرفی را در احیای معارف اسلامی ایجاد کردند.
ولی نژاد اظهار کرد: امام حسن عسکری (ع) که زمینه ساز تولد حضرت ولی عصر (عج) است با آگاهی دادن به مردم جامعه را هدایت می کردند و مطلعینی که نیاز به اطلاعات بیشتری داشتند موضوعات را در اختیار آنان قرار می داد تا نیروهای اصلی در جامعه باقی و در دسترس مردم باشند و سخنان ناب امام را به نسل آینده منتقل کنند.
وی امام حسن عسکری (ع) را الگو بسیار مناسب برای جامعه بشری خواند و افزود: معمولا اخلاق، معنویت و مردم داری در همه ائمه معصوم تبلور داشت که این امام هم از این خصوصیات مستثنا نبود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: یکی از مهمترین ویژگی های امام حسن عسکری (ع) آماده سازی زمینه برای فرزندی بود که قرار است باقی بماند و ایشان توانستند این کار را به نحو احسن انجام دهند و پذیرش در جامعه مومن به وجود آمد.
وی زمان امام عسکری (ع) را چون زمان حضرت موسی (ع) تشبیه کرد، یادآور شد: در دوران حضرت موسی (ع) وقتی که خداوند متعال فرزند پسر به افراد هدیه می داد حاکمان وقت آن ها را می کشتند و این در دوران امام حسن عسکری (ع) هم اتفاق افتاد، نوزدانی که در بدو تولد احتمال داده می شد حضرت مهدی (عج) باشند توسط حاکمان از بین می رفتند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: برای اینکه حضرت مهدی (عج) از توطئه های دشمنان در امان بمانند مادر ایشان از نام های مختلفی برخوردار بود تا کسی نتواند این خانواده را شناسایی کند.
وی با بیان اینکه امام حسن عسکری (ع) حاکمیت جهانی حضرت مهدی (عج) را به مسلمانان وعده داد، افزود: این امام به ما آموخت که پرچمدار راه قیام حضرت مهدی (عج) باشیم و همه مسلمین منتظر روز موعود و سرنوشت ساز خواهند ماند.
ولی نژاد خاطرنشان کرد: همان گونه در کتاب های تاریخی وارد شده امام حسن عسکری (ع) در زمان حیات خود به گرگان سفر کرد و جمعی از مونان از ایشان دیدن کردند.
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک